У Борзні медики боролися за життя. Три доби. Задіяли чи не всі можливості. Сімейну медицину. Екстрену (швидку) допомогу. Реанімацію Борзнянської міської лікарні. На жаль, пацієнт помер.
Але майже три доби жила надія. Разом з диханням. Биттям серця.
— Завжди боляче, коли людина помирає, — каже Лариса САМСОНОВА. Парамедик. Працює в Борзнянській підстанції Ніжинської екстреної (швидкої) допомоги. — До цього не можна звикнути. Для будь-кого смерть — це стрес. І для нас також. Стараєшся. Вкладаєш свої сили та енергію дуже сильно. Емоцій нема, адреналін зашкалює. Протокол перед очима миготить.
І от — реанімація успішна. Але людина виживає не завжди. Особливо, якщо раптова зупинка кровообігу. Якщо підводить серце.
Упав на підлогу. Без свідомості
На «103» надійшов виклик до 69-річного пацієнта. Він прийшов до сімейного лікаря. У Борзнянський центр первинної медико-санітарної допомоги. Це як поліклініка.
Скаржився на тахікардію. Збільшення частоти серцевих скорочень.
Раптово стан погіршився. Упав на підлогу. Без свідомості. Інформує обласна «швидка». ОЦЕМД та МК. Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
На виклик помчала бригада рятівників. Парамедик Лариса Самсонова та водій Михайло Щерба. З борзнянської «швидкої». Підстанції Ніжинської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги.
У цей час Сергій ЧЕРНОВ робив компресії грудної клітки. Директор Борзнянського ЦПМСД. Компресії грудної клітки називають ще непрямим масажем серця.
— Надавав необхідну допомогу, — підтвердив.
Як відновлюватися самому медику? Роботу лишати на роботі
— До смертей не можна звикнути, — каже Лариса Самсонова. — Я працюю на «швидкій» понад 20 років. Як відновлююся? У сім’ї. Дітьми, родиною. Чергування — доба через три. Роботу треба лишати на роботі. А домашнє хай буде вдома. Все одно воно (робота) надовго в голові, — продовжує. — А, може, те б попробувала зробити. А, може б, те. Удосконалюємося. Вчимося.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО. Фото з сайту Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф
"Час Чернігівський" писав про таке:
- На Чернігівщині пацієнт, якого везли на стентування, втратив свідомість
- Чернігівщина в трійці лідерів по захворюваності на рак
- У голові вісім штирів: Поліні Шумей витягують хребет
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":