Максим Блакитний демонструє колекцію зібраних речей, які залишилися після рашистів у селах поблизу Чернігова. Зокрема, це військова форма вбитого у Количівці російського танкіста, покинуте фото коханки когось з окупантів, алкоголь та їжа, уламки боєприпасів, якими вбивали чернігівців. Ці та інші експонати увійдуть в майбутню виставку чернігівського історичного музею присвячену російсько-українській війні.
Закінчиться війна, плануємо побудувати нову експозицію у військово-історичному музеї, яка буде присвячена рос-укр війні, цьому широкомасштабному етапу, коли росіяни хотіли захопити всю Україну, - каже Максим Блакитний, заступник директора історичного музею.
Музейники планують і надалі поповнювати свою колекцію, а тому просять долучитися до її наповнення людей та військових. Наразі музей закритий для відвідувачів. Експозиції майже порожні. Найцініші експонати довелося рятувати у перші дні війни.
Тут от в куточках, тут ставилися ящики, коробки, загорталися, виносилися і так ми намагалися віднайти ті місця, які були нацбільш безпечними. Переважно на першому поверсі товсті стіни, які витримали б пряме потрапляння, - розповів Сергій Лаєвський, директор історичного музею.
У міжнародний день музеїв 18 травня чернігівські музейники працювали над відновленням роботи закладу.
Якщо будівля музею на Валу не постраждала, то будинок його засновника - Василя Тарновського поблизу стадіону було знищено. Дісталося й іншим музейним установам Чернігова.