В одній з шкіл Бахмацької громади вперше проводять національний мультимедійний тест. А все завдяки відремонтованому іноземними донорами укриттю, де є належні умови безпеки і навчання. Навіть є іонізатори повітря, які підтримують комфортну атмосферу в приміщенні.
Ірина Оніщенко директорка школи
"Найпростіше укриття – наша гордість радість. Ми з дітьми в комфортних умовах, завдячуючи GR3, бахмацькій міськраді, організації «Істок», яка надала ці меблі, ковдри і решту додатковго матеріалу. Зараз укриття використовуємо як тимчасовий екзаменаційний центр для НМТ. Це зручно. Нема проблем, щоб діти в спокої вирішували свої задачі", - каже директорка.
Ірина Оніщенко
Допомогли європейські друзі і з ремонтом покрівлі в одному з медичних закладів Бахмача. Також дали кошти на відкриття кол-центру для кращої комунікації пацієнтів з медиками.
"Отримати якусь інформацію, якимось способом потрапити до вузького спеціаліста, отримати документи. Дівчата консультують, записуть на прийом", - пояснює Богдана Полянська, медична директорка.
Богдана Полянська
В умовах обмежених бюджетів підтримка міжнароджних донорів дуже важлива, кажуть в громаді. Тут не сидять склавши руки, а самі шукають варіанти позабюджетного фінансування соціальної інфраструктури.
"Нині ми постали перед можливістю викорситуовувати свій потенцал, здобувати моєжоивості донорськог офінансування. Ці кошти – організацій, об’єднань, держфондів партнерів України", - каже Павло Шимко, голова Бахмацької громади.
Павло Шимко
Ознайомився із ситуацією в громаді начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус. Зокрема, мав серйозну розмову з місцевими аграріями щодо продовольчої безпеки і бронювання працівників АПК.
"Сьогодні відзначаю активну роботу міжнародних партнерів, зокрема GIZ, які допомагають громаді. Одна з головних причин візиту - зустріч з аграрним бізнесом щодо продовольчої безпеки. Це важливо для держави і Чернігівщини, зокрема", - каже В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.
В’ячеслав Чаус
Аграрії мають немало проблем, які всім відомі. Та попри все розвиваюься. В пріоритетах - власна переробка і підтримка українських оборонців.
"Трудно, але працюємо, другого не дано. Треба працювать, розбудовувать те, що можемо. Годувать своїх людей, тих хто захищає державу. Міні-завод з переробки сої та соняшника. На тій території – виготовляємо готову продукцію для населення, 26 найменувань", - показує Микола Булах, керівник агропідприємства.
Микола Булах
Автори: журналіст Юрій Михуля, камера Олександр Довбенко