У заповіднику показали, як кільцюють рідкісний вид лелек

23 ЧЕРВНЯ 2025, 11:00

2413

Василенко Соломія

У заповіднику показали, як кільцюють рідкісний вид лелек

У заповіднику показали, як кільцюють рідкісний вид лелек

Науковці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника проводять моніторинг гнізд чорного лелеки. Як зазначають у Заповіднику, серед птахів, що мешкають на території України, чорний лелека і досі залишається одним із найзагадковіших та найменш вивчених видів. Через потайний спосіб життя ці птахи рідко трапляються на очі людям, а тому навіть межі їхнього поширення та чисельність довгий час окреслювалися лише приблизно. До початку великої війни в Заповіднику вели точний підрахунок цих рідкісних птахів, втім з війною доступ до територій став обмеженим, тож достеменної кількості чорних лелек ніхто не знає. Там, де можна, науковці проводять кільцювання птахів.  

Кільцюють рідкісних птахів спільно з Олександром Панчуком, активним учасником проєкту «Ciconia-Ukraina». Під час обстеження науковці перевірили два гнізда, у кожному з яких виявили по три пташеняти. Усіх пташенят закільцювали та провели необхідні біометричні заміри.

«Кільцювання - це важливий метод дослідження міграцій, тривалості життя, місць зимівлі та інших аспектів біології птахів, - пояснюють в Заповіднику. – Процедура є абсолютно безпечною, адже кільця виготовляються з легких, інертних матеріалів (алюміній або пластик) і не заважають птаху». 

Під час кільцювання пташенят фахівці працюють швидко та обережно, дотримуючись спеціальних методик, щоб мінімізувати стрес і ризики. Сьогодні все ширше застосовують кольорові кільця з унікальними комбінаціями символів, які можна прочитати без відлову, за допомогою бінокля або фотоапарата. Це підвищує ймовірність повторних реєстрацій і дозволяє ефективніше досліджувати птахів у дикій природі.

У попередні роки на території Чорнобильського заповідника гніздилось від 25 до 27 пар чорного лелеки.

«Якщо вам пощастить побачити птаха з кільцем - сфотографуйте його та передайте інформацію орнітологам. Кожна така зустріч - це цінний внесок у збереження й вивчення одного з найзагадковіших птахів української фауни», - просять в Заповіднику.

Фото: Сергій Домашевський

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Директорка зі спільниками брали 4300 доларів за посаду вчителя

13 ЛИПНЯ 2025, 17:06

Городня варта: як на Чернігівщині люди захищають врожай від шкідників

13 ЛИПНЯ 2025, 12:59

Медсестри не тільки уколи колють. Функцій додалося. Грошей — ні

13 ЛИПНЯ 2025, 11:17

Рятувальники Чернігівщини ведуть пошуки чоловіка і дівчини, які зникли на Десні

13 ЛИПНЯ 2025, 10:57

Поранено людину: ворожі обстріли Чернігівщини за добу

13 ЛИПНЯ 2025, 08:49

Що розказали представники Чернігівщини про конференцію в Римі: враження і результати

12 ЛИПНЯ 2025, 22:25

Як почуває себе дівчина з Ніжина, яка зазнала ураження електрострумом на даху потяга?

12 ЛИПНЯ 2025, 19:07

ТОП-переглядів