У якому нині стані відомі чернігівські підприємства «Ясен», кондитерська фабрика, горілчаний завод та фабрика «Мрія»?

13 ГРУДНЯ 2023, 11:53

3676

У якому нині стані відомі чернігівські підприємства «Ясен», кондитерська фабрика, горілчаний завод та фабрика «Мрія»?

У якому нині стані відомі чернігівські підприємства «Ясен», кондитерська фабрика, горілчаний завод та фабрика «Мрія»?

У Чернігові є підприємства, які працювали десятиліттями. А продукти чи напої, які вони виробляли, відомі далеко за межами міста. Як себе почуває цей бізнес під час війни?

«Ясен» не працює

 Завод не працює, але перспектива, що він може відновити роботу, є, коментує виданню «Весть» керівник та зять власників Андрій Попело.

Підприємство «Ясен», згідно інформації сайту https://youcontrol.com.ua, не в процесі припинення, розмір статутного капіталу 3 656 173,04 гривень. Кінцеві бенефіціарні власники Анатолій Ясько, Тетяна Ясько, Олена Попело (донька Яськів, дружина Андрія Попели. —Авт.). Директором там Андрій Попело. Найбільша частка - у Тетяни Ясько (32,4%), далі у Анатолія Яська (30,5%), найменша - у доньки Олени (24,35%).

У 2022-му компанія показала прибуток у 96 тис грн проти понад 87 млн грн у 2020-му. У 2022-му на підприємстві облікувалося 8 працівників.

Нині компанія, згідно з судовими реєстрами, має борги. Зокрема, перед Дочірнім підприємством "ФМ Ложістік Дніпро - 467 646,55 грн.

Підприємство виникло в 1995 шляхом перетворення заводу продтоварів в акціонерне товариство. Випускало бакалійну продукцію (майонези, гірчицю, хрін), понад 150 видів кондитерських виробів (вафлі, печиво, пряники, батончики, цукерки, зефір, мармелад, козинаки, лукум, драже) та напої «Остреч».

«Стріла» теж

Тут фабрика теж не працює, — пояснив 37-річний Михайло Міньков, директор. Були прильоти. Цехи постраждали під час бойових дій.

На фабрику вплинула і негативно пандемія, але тоді хоч цехи були цілі. А тепер розбиті.

«Нас з 15 березня бомбили. Пожежі були. Обладнання пошкоджене. Працівники, слава Богу, не постраждали. Нікого на території не було, крім охоронців. Вони теж цілі», - каже директор.

Про перспективи відновлення обіцяє подумати після перемоги. На фабриці працювало близько 200 чоловік. Вони звільнилися.

«Сенс чекати з моря погоди — на другі роботи пішли. Та й повертатися їм зараз нікуди. Ми зібрали документи на компенсацію збитків у результаті воєнних дій. Коли вона буде, який її механізм, поки не знаємо», - зауважив директор.

Згідно інформації сайту https://youcontrol.com.ua, кінцева бенефіціарна власниця «Стріли» — Валерія Вощевська, донька 67-річного Валерія Вощевського, колишнього віце-прем'єра, члена партії Олега Ляшка. Валерії належить частка у 100%.

У 2022-му фабрика показала дохід у 35,3 млн грн. Щоправда, без прибутків. Там облікується 2 працівники.

Приватне акціонерне товариство «Чернігівська Стріла» зареєстроване 30 років тому, а взагалі починалося з одного цеху аж у 1933 році.

«Чернігівська горілка»

Завод  працює, щодня там є люди, бухгалтерія, технологи, охорона, директор, — сказав по телефону Роман Жигун. Представився сином власниці. Згідно інформації сайту https://youcontrol.com.ua, кінцева бенефеціарна власниця «Чернігівської горілки» Галина Жигун. Їй належить частка у 76%.

Директором є Андрій Кирилюк.

У 2022-му компанія отримала дохід у 14,5 млн грн, але без чистого прибутку. На заводі облікується 52 працівники.

У кінці жовтня 2021 відбувся аукціон, на якому комплекс «Чернігівспиртгорілка» чернігівський лікеро-горілчаний завод «Кристал» продали з аукціону київській фірмі «Спіріт етил» за 33 мільйони 75 тисяч гривень.

— Вони виконали умови договору, які є  доволі короткими, — погасити заборгованість по зарплаті, перед бюджетом, не звільняти працівників упродовж певного періоду, — нагадав Валерій Йовенко, очільник Фонду державного майна України в Чернігівській області.  — Так було, а далі не відслідковуємо. Бізнес можуть продавати, реорганізовувати, змінити власника, назву. Колишні власники (орендарі) можуть  лишатися бенефіціарами, можуть не лишатися. Горілчаний завод був прибутковий завжди.

Фірмовий магазин — відкритий. Приблизно половина товару — чернігівська горілка, зокрема в сувенірних пляшках. Решта — інших українських виробників.

Молокозавод

Не працює. У Гуглі навіть значиться «закрили назавжди».

На території глухо. На прохідній висить теж глухий — непрацюючий — телефон з трубкою. Підприємство закрилося ще перед війною. Директор у відрядженні. Бухгалтерія скорочена. Водії, експедитори звільнені. Завод постраждав від обстрілів. Перебило кабелі стаціонарних телефонів, які вже були відключені:). Цех цілий, пише «Весть».

Нібито кияни (господарі) після обстрілу хотіли виробництво відновити. Передумали.

Чернігівський молокозавод зареєстрований більш ніж 29 років тому, статутний капітал майже півмільйона гривень, повідомляють відкриті джерела в інтернеті.

Згідно сайту https://youcontrol.com.ua, власник ПрАТ «Чернігівський молокозавод» — ООО «Мілкіленд Україна» (76%), велика компанія, що об’єднує багато молокозаводів. Кінцеві бенефіціари — Анатолій та Ольга Юркевичи. Директором молокозаводу є Олексій Каргаполов. Значиться, що борг по зарплаті 173,7 тис грн.

За ресурсом Опендатабот завод у 2022-му показав дохід у 53,5 млн грн, при цьому без чистого прибутку, у мінус пішло 13,3 млн грн. Облікується 17 працівників.

«Мрія»

 — Працює завод? — набираю 080-030-05-82, номер  гарячої лінї ПрАТ «Укроптбакалія», яка виробляє продукцію торгової марки «Мрія».

— Працює, звісно, — відповідає жіночий голос.

Кінцевий бенефіціарний власник ПрАТ «Укроптбакалія», згідно Згідно сайту https://youcontrol.com.ua, —з 2019 38-річний Олексій Порошенко. Син 58-річного Петра Порошенка, екс-президента України. Доти підприємство належало самому Порошенку.

Директор Юрій Стахов.

Дохід компанії у 2022-му - понад 92 млн грн. Без чистого прибутку. Спрацювали у мінус 349 тис грн.

Кількість працівників - 104.

Більш ніж годину чекаю на зустріч з керівництвом і спостерігаю рух. Заходять з вулиці робітники. Вони ж на території у фартухах, комбінезонах. Охоронці з автоматами в руках і пістолетами в кобурі на поясі впускають-випускають машини, чути обривки фраз про обладнання. На території пихкає димок з високої труби доглянутого промислового приміщення. У дворі акуратно складена велика купа дров. Кажуть, що «Мрія» (завод у народі називають за торговою  маркою) встановили три твердопаливні котли.

Джерело«Весть»

"Час Чернігівський" писав про бізнес Чернігівщини:

Схожі новини

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

Ворог обстріляв три прикордонні громади на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 09:16

На Чернігівщині екологи утилізували понад 90 тонн нічийних пестицидів

17 СІЧНЯ 2025, 17:05

Загроза з боку ДРГ на Чернігівщині залишається високою - ОТУ "Сіверськ"

17 СІЧНЯ 2025, 16:53

Вбив улюбленого пса дружини - суд дав рік обмеження волі

17 СІЧНЯ 2025, 16:22

ТОП-переглядів