Учениці менської гімназії стурбовані вимогами адміністрації закладу до зовнішнього вигляду учнів.
У наказі, контроль за виконанням якого поклала на себе директорка гімназії Тетяна Хоменко, були вимоги, серед яких - заборона на розпущене волосся, яскраву косметику, прикраси, літні шорти та інше.
Тоді директорка гімназії повідомила, що це правила для всіх учнів в Україні.
За пошуком в інтернеті таких вимог не знайшли.
На початку липня учениця гімназії повідомила, що всі заборони залишилися без змін:
"З наступного навчального року не дозволено буде носити в школу спортивний одяг (штани та худі), також літній, як футболки чи майки. Широкий теж заборонено. Наприклад, оверсайз кофтинки чи широкі штани.
Також не дозволено носити сережки та інші прикраси, фарбувати волосся та робити макіяж. Довге волосся обов'язково заплітати, а якщо коротке, то вдягати обідок"
Після останньої публікації на "Менщині" директорка гімназії Тетяна Хоменко дала коментар чернігівському виданню "ЧЕline", де зауважила, що у гімназії були випадки травматизму через зовнішній вигляд:
"Ми звернули увагу на те, що є випадки травматизму, пов’язані з довгими нігтями в дівчат і незручним широким одягом. І просто видали указ стосовно необхідності звернути увагу батьків і класних керівників на зовнішній вигляд учнів, щоб діти мали вигляд учнів.
Якщо відбуватимуться травматичні випадки, то більше відповідальність покладатиметься не на вчителів, бо вони особливого впливу на це питання не мають, а на батьків. Якщо дитина, наприклад, травмувалася через широкі штанці або якийсь інший незручний одяг чи хтось когось травмував нігтями, то не школа в цьому винна.
А тема роздулася якимось незрозумілим чином. Тобто інформація подалася викривлено, ніхто не заборонятиме ходити у футболках чи ще в якомусь такому одязі..."
Також Тетяна Хоменко акцентувала увагу, що "заборон немає і бути не може, натомість треба звернути увагу на моменти, які можуть нашкодити самій дитині або дитині, яка поруч.
"Менщина" направила запит до гімназії, у якому просила надіслати копію наказу "Про посилення контролю за виконанням санітарно-гігієнічних норм та правил для учнів", згідно якого і вводять ці обмеження.
Також просили повідомити кількість та причини травмування учнів гімназії за 2022 – 2024 роки.
У відповіді було вкладено три документи:
- Копію наказу (без підпису)
- Протокол зборів батьківського комітету (на фото до замітки), де ухвалили питання про дотримання учнями санітарно-гігієнічних норм під час навчального процесу.
- Звіт про випадки травматизму
У звіті щодо травматизму було зазначено, що за період 2022-2024 роки у гімназії сталося шість випадків травмування здобувачів освіти. Це були учні 2, 6, 7 та 8 класів. Причини травмування різні, в основному особиста необережність потерпілого, порушення правил поводження та дисципліни на території і в самому закладі освіти, незадовільний психологічний клімат між учнями.
За всіма випадками травмування були проведені розслідування створеною згідно наказу комісією.
Користувачі соцмереж обговорюють дрес-код Менської гімназії.
Євгеній Гробовий:
Десь так в 1987-88 роках в с/ш №10 м.Ніжина, тодішній директор Казимір, ходив періодично по класах і грубо робив зауваження хлопцям за занадто довге волосся (на його думку) а класна "керя" озвучила дівчатам вимоги за якими вони мали право носити у школі лише скромні сережки і НІЯКИХ кілечок, цепочек, браслетів тощо... Мабуть деякі "освітяни" ментально ще перебувають у радянському союзі... Створення видимості "громадського одобрення" через т.з. "батьківський комітет" і формулювання, -"....довести до відома батьків під особистий підпис..." навіює ГУЛАГом...
Марина Засько:
Навчальний рік буде до 30 червня, це літо!!!, то хлопці повинні в 30-градусну спеку ходить в штанах і сорочках з комірцем. А шорти і футболка - це страшне. Потрібно підлаштовуватись під реалії соьгодення
Олена Ребезова:
Але які саме травматизації через макіяж чи нігті були? Чи спортивний одяг?
Джерело: "Менщина", авторка Соломія Василенко
"Час Чернігівський" писав про таке: