Тетяна Ясочко виклала пост на сторінці навчального закладу, який вона очолює близько двох років. У ньому освітянка заявила про те, що її хочуть звільнити з посади. Через конфлікт з в.о. голови селищної ради Тетяною Мориляк, яка свого часу також працювала заступником директора і керувала дошкільним підрозділом нинішнього Седнівського ліцею.
Тетяна Ясочко повідомила, що останнім часом «більше сил і часу змушена витрачати на протистояння з в.о. голови Мориляк, оскільки єдине бажання цієї особи, яка за збігом обставин отримала владу в громаді не будучи та навіть не балотуючись на голову ОТГ, є звільнення мене з посади. Чому? Бо я не виконую незаконних «хотілок» Мориляк та вона вбачає в мені загрозу для свого «правління»», - переконана Ясочко.
І додає: на відповіді на запити та перевірки правоохоронних та контролюючих органів, направлених до керівництва ліцею, пані Мориляк витратила вже не одну пачку паперу, не кажучи про нерви.
Директорці дали дві догани: перша - оскаржується у суді. За словами Ясочко, на послуги адвоката Тетяна Мориляк з бюджету громади «вже виділила 8 тисяч гривень, при тому, що має юридичний відділ у штаті», - каже Ясочко. Про що саме догана - авторка допису не уточнила.
Інша догана стосується того, що директорка дозволила дітям проїхатися в шкільному автобусі.
Цю догану освітянка теж обіцяє оскаржити в суді.
Інша проблема, за словами Тетяни Ясочко, це блокування розвиваючих ініціатив, зокрема, створення пришкільного табору на базі Седнівського ліцею. Табір мав функціонувати з 05.06.2023 по 16.06.2023, що коштувало б Седнівській громаді приблизно 100 тис грн, на що за підписом Тетяни Мориляк керівництву ліцею надійшов лист з відмовою.
Інший блок: відмова оплатити корекційно-розвиткові заняття в рамках інклюзивної освіти для 5 дітей. В скрині листа від Седнівської селищної ради йдеться, що на це також немає грошей. Мова йшла про 30 тис грн.
Як доказ слів - директорка ліцею надала скріни відповідей.
В інтерв‘ю виданню «Деснянська правда» Тетяна Мориляк зауважила, що навпаки, місцеве самоврядування всіляко підтримує ліцей. Зауважила, що заклад навіть має певну самостійність у визначенні власного курсу.
- Якраз в освітянських питаннях депутати на одній хвилі. Освіту підтримують, дали автономію навчальному закладу. Тобто рішення, що стосуються роботи ліцею, у навчальному закладі можуть приймати самостійно. У селищній раді створений відділ освіти, культури, молоді та спорту. Сфери освіти і культури у нас підтримуються чітко, ті ж бібліотеки, наприклад. На жаль, сфера молоді та спорту трохи пробуксовує. На найближчій сесії ми прийматимемо програми, які мають підтримати саме цей напрямок роботи.
Юрист Олександр Радченко у коментарях під дописом в свою чергу зауважує: ситуація з ліцеєм та його директоркою далеко не така, як описує Тетяна Ясочко.
- Написано гарно, але директор школи забула повідомити про причини першої догани. А причина банальна, перебуваючи на роботі саме в селищній раді, з якою має контракт, сама собі без узгодження із селищною радою нараховувала премії, що є порушенням законодавства. Може, саме це є причиною відсутності коштів в бюджеті на такі гарні ініціативи? Спочатку собі захмарні премії, а звідки потім візьмуться кошти на впровадження нових освітніх програм. Всім відомо, що бюджети плануються заздалегідь, і дійсно зараз зменшились надходження. В чому вина сільської ради? Незрозуміло, може в тому, що директор школи не розуміє звідки беруться кошти, як планувати роботу, бюджет навчального закладу, тоді вона мабуть не на своєму місті.
"Час Чернігівський" писав про практику витрачати кошти на послуги адвокатів замість того, щоб це робив юридичний відділ: «Чернігівводоканал» протягом кількох років закуповував послуги на юрсупровід у фірми власного юрисконсульта.