За великим рахунком, якщо терміни виплат за здану в оренду землю порушені, то мають нараховуватися відсотки за кожен день прострочення. Та за нинішніх умов селянам за щастя отримати хоча б номінальну плату, нехай навіть із затримками. Однак у прикордонних громадах і це під питанням.
Фермер із Городнянщини Сергій Малофій зараз розраховується за 2022 рік. Каже: не може вчасно виплачувати орендну плату (вона складає 12% від вартості паю) через війну. Обіцяє віддати борги пізніше — незважаючи на обставини, поля збирається засівати.
Запевняє, що розрахується, і керівник СТОВ «Деревини» (теж на Городнянщині) Владислав Зюзь — землі цього сільгосппідприємства біля самого кордону з ворогом. Така ситуація, коли ріллю не можна використовувати через забруднення її вибуховими речовинами, відчуження для потреб оборони тощо, і в інших аграріїв.
Скільки конкретно селянам чекати виплат, зараз не може сказати ніхто.
— Вихід із ситуації — у розробленні механізму компенсації за фактично втрачені паї або ж обмін їх на інші ділянки, розміщені в більш безпечних місцях, скажімо на невитребуваних землях, — вважає голова Городнянської ТГ Андрій Богдан.
Попередні домовленості про обмін у громаді вже почалися.
Джерело: ГАРТ, авторка Марія ІСАЧЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке: Прикордоння Чернігівщини: пшениця в полі та на складах, 30 корів мертві в сараях...