А згодом місцеві підприємці додали ще 50 тис грн на розвиток. Що саме буде реалізовуватися? Найперше - молодіжний ХАБ, це місце зустрічі та спілкування, артпростір тощо.
Як пише ічнянське видання - газета «Трудова слава», проєкт виграли старшокласники Южненського ліцею Парафіївської селищної ради Єгор Кандиба – тімлідер команди, Аміна Мацола, Анна Данько, Анастасія Науменко і Анна Куценко.
Свого часу всі вони стали учасникам ініціативи «Активна позиція мого регіону. Очима дітей» від ГО «Українська Античність» і виграли головний приз – сто тисяч гривень.
Така ідея реалізовувалася в громадах двох областей – Харківської та Чернігівської. Від кожної - організатори відібрали по 10 кращих команд активної шкільної молоді та допомагали їм у написанні проєктів щодо молодіжного простору у своїх населених пунктах. Свій простір южненські школярі назвали Vseli HUB.
– Наші учні ввійшли у сотню учасників та учасниць. Це неймовірно! – задоволена успіхом шкільної команди куратор проєкту, вчитель історії вищої категорії Южненського ліцею Аліна Васюра. – Після п’яти тижнів навчань на платформі ZOOM (щотижня в четвер та суботу протягом січня – лютого), активної, але цікавої роботи, нових знайомств, спілкування з менторами стало можливим втілити, візуалізувати в життя ідеї проєкту та отримати товари/послуги на 100 тисяч гривень для відновлення молодіжного простору.
Молодіжний ХАБ відкриється на базі ліцею у приміщенні колишньої бібліотеки, де нині триває ремонт та підведення Інтернету. Наприкінці квітня організатори підвезуть меблі та оргтехніку, які закуплять коштом виграшу.
– Це буде місце не лише для дозвілля, а й для розвитку, підтримки молоді, – розповідає Аліна. – Плануємо тут проводити також зустрічі з різними спеціалістами, зокрема психологом, що нині дуже актуально.
"Це мій перший досвід участі в такому проєкті. Але, незважаючи ні на що, я і наша команда змогли перебороти всі труднощі, нам допомагали наші наставники, ми проробили велику роботу, і, вже ближче до фіналу проєкту, ми відчували, що зробили багато — це дуже класно, коли розумієш, що зробив все, що в твоїх силах. Ми зібрали навколо нас велику кількість людей, які нам допомагають, у нас велика команда і всі намагаються зробити все можливе. Після оголошення результатів і нашої перемоги, ми були дуже раді, всі наші старання принесли результат", — розповідає тімлід Єгор Кандиба.
Під час роботи в проєкті підлітки виявили наявні проблеми в селищі (зокрема зменшення кількості учнів школи, робочих місць, закриття закладів, нестача кваліфікованих спеціалістів), проаналізували потреби громади (необхідність створення можливості зустрітися в оточенні однодумців, соціалізація, організація творчого дозвілля), опитали населення (86% опитаних було ЗА створення простору — серед них підлітки 12-17 років), отримали приміщення для хабу в ліцеї зі згоди директора, розробили айдентику, залучили підтримку місцевої влади і підрядника по ремонтних роботах, зареєстрували соціальні мережі, інформує сторінка ГО «Українська античність» у соцмережах.
Волонтери і помічники - жителі громади - провели підготовчі ремонтні роботи в приміщенні, а дизайнерка команди підготувала візуалізацію майбутнього хабу.
Також власноруч встановили двері, послали лінолеум, купили фарбу й світильники. Підлітки також звернулися за підтримкою до громади: провели презентацію проєкту для представників влади, бізнесу, освіти та молоді села. Як наслідок, до призової фінансової підтримки в розмірі 100 000 грн, завдяки місцевим підприємцям додалося ще 50 000 грн.
"Час Чернігівський" писав про молодь: