Колективи Новгород-Сіверської центральної міської лікарні та Новгород-Сіверського міського Центру первинної медико-санітарної допомоги працюють у самісінькому прикордонні. Організація надання якісних медичних послуг населенню у складний воєнний час потребує значних зусиль, повідомили у Новгород-Сіверській міській раді.
Яким чином закладам вдалося зберегти штат вузькопрофільних фахівців та матеріально-технічну базу? Відповідь проста - співпраця з грантами та донорами, а ще чимала підтримка з боку керівництва громади. Зокрема, і у фінансовому плані.
КНП «Новгород-Сіверська ЦМЛ»
КНП «Новгород-Сіверська ЦМЛ» продовжує надавати спеціалізовану амбулаторну, стаціонарну та ургентну медичну допомогу із діагностичними обстеженнями в режимі 24/7. Планова потужність поліклінічного відділення становить 170 відвідувань за зміну, щоденно прийом хворих проводять 25 лікарів за 21 спеціальністю.
За період воєнного стану, завдячуючи дуже серйозній підтримці міської ради у вигляді додаткових стимулів, до колективу приєднались 9 лікарів, а саме: лікарі-хірурги, лікар-уролог, лікар-ендоскопіст, лікар-рентгенолог, лікар з медицини невідкладних станів, терапевт, лікар фізичної та реабілітаційної медицини, анестезіолог, акушер-гінеколог, стоматолог-терапевт.
Для забезпечення безперебійної роботи від офісу управління ООН з обслуговування проектів в Україні лікарня отримала генератор змінного струму, а міська рада передала в оперативне управління блочно-модульну твердопаливну котельню для забезпечення теплом під час блекауту.
Підтримують і допомагають лікарні благодійні організації. Надходили медикаменти, витратні матеріали, продукти харчування, надійшло нове обладнання для роботи хірургам, травматологу, анестезіологам, педіатрам.
Загалом тільки в І півріччі цього року до закладу залучено благодійну допомогу на майже 2,5 млн грн, 400 тис грн зароблено за рахунок надання платних медичних послуг, передбачених законодавством, та орендної плати.
Під час великої війни довелось використовувати протирадіаційне укриття лікарні за призначенням, укриття працівники закладу обладнали ліжками, забезпечили посудом та водою. Також силами працівників зробили косметичний ремонт приміщення.
КНП «Новгород-Сіверський міський Центр ПМСД»
КНП «Новгород-Сіверський міський Центр ПМСД» має планову потужність 274 відвідування за зміну. До його структури якого входять 3 амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 24 фельдшерські пункти. Центр надає первинну та інші види медичної допомоги населенню міської територіальної громади, внутрішньо переміщеним особам, іноземцям, особам без громадянства, які перебувають на території громади, та військовослужбовцям.
Станом на 01.07.2024 населенням з лікарями укладено 20 017 декларацій (81,3%).
За 6 місяців 2024 до лікарів зареєстровано 26 945 відвідувань, у тому числі вдома - 664; виконано 33 виїзди в села, під час яких оглянуто 374 особи.
Проводиться робота щодо профілактики та своєчасного виявлення туберкульозу, забезпечення епідеміологічного благополуччя з вакцинокерованих інфекцій. Розгорнуті 26 ліжок денного стаціонару.
У межах медичних послуг з надання первинної медико-санітарної допомоги проводяться лабораторно-інструментальні обстеження (загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, швидкі тести на вагітність, тропініни, ВІЛ, вірусні гепатити, експрес тести на COVID тощо).
Для покращення обслуговування населення, яке мешкає за межами центру громади, сільські структурні підрозділи Центру отримали: зростоміри, негатоскопи, ширми для кабінетів; кушетки процедурні, шафи палатні, столи медичних працівників, стільці, столики маніпуляційні; кабінки вуличні, туалетні для фельдшерських пунктів; стетоскопи; штативи для тривалих вливань, пульсоксиметри, медичні інфрачервоні термометри, світильники оглядові; ваги медичні з ростоміром, ваги для немовлят; канцелярське приладдя та інше.
Для досягнення своєї основної мети Центр, крім укладення з НСЗУ договорів, співпрацює з такими організаціями/волонтерами, як:
- Міжнародна організацієя United States Agency for International Development;
- Міжнародний Медичний Корпус (International Medical Corps);
- Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні (UNICEF Ukraine);
- Філія асоціації «Medicos del Mundo» в Україні;
- Благодійний фонд «Національна агенція гуманітарної допомоги «ЗДОРОВІ» та інші.
Завдяки такій співпраці у І півріччі цього року північні медики отримали благодійної допомоги майже на 5 млн грн.
«Таким чином, спільна робота медичних працівників, підтримка влади, благодійних і гуманітарних фондів дала змогу медичним закладам громади забезпечити громадян медичною допомогою в цілодобовому режимі, поновити обладнання для забезпечення якісної та доступної медичної допомоги, долати нові виклики. Тож бачимо, що в умовах воєнного стану наші медичні заклади не намагаються просто втриматися "на плаву", вони розвиваються», - коментують у Новгород-Сіверській міській раді.
Джерело: Новгород-Сіверська міська рада
"Час Чернігівський" писав про таке: