У МОЗ порахували: росіяни поруйнували лікарень на Чернігівщині на понад чверть мільярда доларів

Кві 10, 11:39

729

У МОЗ порахували: росіяни поруйнували лікарень на Чернігівщині на понад чверть мільярда доларів

Чернігівська ЦРЛ

За цими показниками наш регіон входить до трійки областей з найбільшими ураженнями сфери охорони здоров‘я, інформує прес-служба головного медичного відомства країни.

Статистику даних брали у Світового банку. Сукупно ж ворог вже зруйнував в Україні медичних закладів на понад 2,5 мільярда доларів. Ракетами та снарядами окупантів зруйновано або пошкоджено щонайменше 978 медзакладів. Також пошкоджено або знищено 650 «швидких» та щонайменше 596 аптек. Такі дані представлені в оновленому звіті Світового банку «Швидка оцінка шкоди та потреб в Україні», презентованому на онлайн-зустріч секторальної робочої групи «Охорона здоровʼя» Міністерства охорони здоровʼя України за участю міжнародних партнерів.

Найбільше збитків медичній інфраструктурі росія нанесла на території чотирьох областей: на Донеччині збитки оцінюються у 768 млн доларів, на Харківщині – у 618 млн доларів, на Чернігівщині – у 259 млн доларів, на Луганщині – у щонайменше 188 млн доларів.

Міністр Віктор Ляшко так коментує ці дані:

«Позаду 13 найскладніших місяців в історії нашої країни. Місяці, коли терористична росія день за днем била по наших лікарнях, амбулаторіях та аптеках. Зараз для нас надважливо чітко розуміти, які фінансові втрати ми маємо, бачити ці дані в розрізі областей. Це дозволить пріоретизувати ресурси на відновлення туди, де наразі вони будуть найбільш ефективні та дозволять максимально відновити доступ пацієнтів до медичної допомоги».

Лише у 2023 на відновлення доступу до медичної допомоги та реконструкцію медзакладів Україна потребуватиме щонайменше 640 мільйонів доларів.

Загалом, нині потреби на відновлення системи охорони здоров’я за наслідками війни наразі становить $16,4 мільярда доларів.

"Час Чернігівський" знімав відео про відновлення лікувальних закладів Чернігівської області:

Схожі новини

Воював із перших днів вторгнення: у Чернігові поховали бійця

Гру 06, 09:12

Росіяни обстріляли прикордоння Чернігівщини ракетами з літака

Гру 06, 08:25

Прилучанин Дмитро Сова, відомий актор, служить у війську

Гру 06, 07:55

Російська ДРГ вбила 24-річного прикордонника з Носівки

Гру 05, 18:59

НАБУ та САП завершили слідство по нардепу Гуньку

Гру 05, 17:11

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: майор служби цивільного захисту про пожежно-прикладний спорт

Гру 05, 16:08

Як дістатися з Чернігова до Карпат? Укрзалізниця оприлюднила новий графік руху пасажирських поїздів

Гру 05, 15:14

ТОП-переглядів