Вже кілька місяців через не проведення сесії чернігівської міської ради майно, яке купили для військових на майже 7 мільйонів гривень, досі не передано нашим захисникам. У міській військовій адміністрації вважають, що керівництво міськради може ухвалити одноосібне рішення без дозволу депутатів, але ігнорує це питання, чим дестабілізує ситуацію в місті.
Дмитро Брижинський, начальник Чернігівської МВА:
Чому не передається? Моя думка, що секретар створює напругу в суспільстві, демонструє, що державна влада не спроможна вирішувати проблеми і підтримувати ЗСУ. Він має право підписати. Передбачено, що секретар чи голова може передати майно і затвердити сесією згодом.
Юристи у свою чергу кажуть, що в Україні вже є прецеденти, коли міський голова приймав одноосібне рішення щодо передачі військовим майна без згоди депутатів.
Олексій Кінебас, юрист:
Має сесія приймати відповідне рішення. Але якщо мова йде про педедачу майна в умовах воєнного стану на військову частину, то є норма, яка дозволяє, швидше за все. Є прецедент в Житомирі. Не можна сказати, що це досконала юридична конструкція. Є закон про передачу і примусове відчуження, або вилучення майна в умовах воєнного стану. Можливо передати за рішенням голови чи секретаря у разі неможливості рішення місцевою радою.
Загалом на підтримку ЗСУ цьогоріч у Чернігові виділено 300 мільйонів, але станом на вересень витрачено лише третину, говорять у військовій адміністрації.
Дмитро Брижинський начальник Чернігівської МВА:
Саме підтримка ЗСУ - 116 млн. грн. Це 31% від запланованого. Не розумію чому так? Можу думати, що ці кошти зберігаються, щоб потім використати на благоустрій і купити за завищеними цінами.
Активісти кажуть, що попри щотижневі акції «Гроші на ЗСУ», теж не задоволені тим, як чиновники міської ради працюють на підтримку українських воїнів. Згадують, що минулого року Чернігів взагалі був серед аутсайдерів за рівнем підтримки ЗСУ.
Максим Богомаз, громадський активіст:
Наші вимоги були почуті і вже більше виділяється. Все одно потрібно виходити щовівторка. Треба контролювати. Сьогодні сказали, що з ремонту вулиці Єськова перерозподіляють гроші на купівлю тролейбусів. Треба слідкувати сильно, бо є махінації. Закладають гроші не туди, а треба для військових авто, фпв дрони. Міська рада не справляється, бо не хочуть швидко реагувати на проблеми, яких багато.
Натомість в.о. міського голови хвалиться багатомільйонною допомогою ЗСУ. Олександр Ломако у своїму дописі під час зустрічі з активістами зазначив, що з бюджету Чернігова профінансовано на окремі програми підтримки ЗСУ вже майже 230 мільйонів гривень.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Фортифікації поблизу Чернігова: що сталося і хто винен