У місцевій лікарні обʼєднають 2 відділення. Місцеві жителі обурені

18 ВЕРЕСНЯ 2025, 09:25

9370

Ярмоленко Анастасія

У місцевій лікарні обʼєднають 2 відділення. Місцеві жителі обурені

Фото ілюстративне

Відповідно до медичної реформи всі лікарні в Україні поділяються на загальні, кластерні та надкластерні. Городнянська міська лікарня належить до категорії загальних і повинна мати у своєму складі лише терапевтичне, хірургічне, травматологічне, неврологічне та інфекційне відділення.

У межах цих змін планується об’єднання терапевтичного та дитячого відділень у загальнотерапевтичне з педіатричними ліжками, пояснюють у Городнянській міській раді.

«Це не означає, що діти залишаться без належної медичної допомоги. Фактично дитяче відділення об’єднається з іншим, однак надання медичної допомоги дітям збережеться у повному обсязі», - переконують чиновники.

Однак, у коментарях під дописом Городнянської міської ради користувачі розкритикували це рішення. 

Інна Ірена:

- Залиште в спокої дитяче відділення! При потребі - хто крапельницю немовляті поставить, терапевтична медсестра? Розширюйте неврологічне відділення!

Марина Аветисян Атрощенко:

- Вельмишановний авторе, а чому ви не договорюєте, що всіх нічних медсестер дитячого відділення звільнено? Що лишилось всього дві медсестри і дві санітарки, які будуть ходити через день, але тільки вдень? А терапевтичні медсестри до дітей відношення ніякого не мають? Тож, виходить, або лишати дітей самих, або везти на Чернігів. Чому ви цього людям не пишете і не пояснюєте?

Анна Коробко:

- Бо це виходить, раз немає народжуваності, то не потрібно і цих дітей лікувати, то тепер треба поділити відділення, а людей у віці теж можна в Чернігів відправляти, або людей селити там, де була жіноча консультація, це дійсно моя думка, бо таке враження що похилого віку потрібно лікувати, а дітей ні. 

Світлана Чайко:

- Висновок: Скорочення дитячого відділення до 10 ліжок, переведення його під терапію, залишення лише двох медсестер та відсутність постійного чергування педіатра – це не «оптимізація», а фактичний початок закриття дитячої медицини в нашій громаді.

Таке рішення ставить під загрозу здоров’я та життя дітей і не може залишитися без нашої реакції.

Дмитро Бойко:

- От які кончені, все закривають, руйнують в такий важкий час, гірше окупантів ...сс

Нині у дитячому відділенні розгорнуто 20 ліжок, і ця кількість не змінювалася понад 10 років, хоча чисельність дітей у громаді й державі з року в рік зменшується. Після початку повномасштабного вторгнення ця тенденція стала ще відчутнішою. Тому прийнято рішення скоротити кількість ліжок із 20 до 10, але в разі потреби кількість може бути збільшено, зауважили у міській раді. 

Цього достатньо для забезпечення стаціонарної допомоги дітям громади. Для прикладу: у Ріпкинській лікарні передбачено 4 дитячі ліжка, у Сновській — 6. 

Водночас у лікарні й надалі працюватимуть два лікарі-педіатри, які прийматимуть дітей амбулаторно та надаватимуть допомогу у стаціонарі.

Зміни у структурі лікарні обумовлені не лише зменшенням кількості дітей, а й зростанням потреби в лікуванні пацієнтів старших вікових груп. Щороку збільшується кількість людей із неврологічними захворюваннями, тож виникає необхідність у розширенні цього відділення.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

"Батя" на щиті: громада прощатиметься з "людиною-легендою" та батьком трьох доньок

23 ЧЕРВНЯ 2026, 09:21

У громаді попередили, що самовільне підвищення плати за проїзд в автобусі перевізником - незаконне

23 ЧЕРВНЯ 2026, 08:44

Росіяни двічі поцілили в енергообʼєкт: дві громади на Чернігівщині без електрики

22 ЧЕРВНЯ 2026, 21:37

Вiдео

В Канаді повірили і оцінили: на Чернігівщині завершують ремонт особливих укриттів

22 ЧЕРВНЯ 2026, 18:58

Чернігівщина у групі ризику: Зеленський поставив Лукашенку ультиматум через ретранслятори

22 ЧЕРВНЯ 2026, 17:28

У селі ремонтують дорогу за кошти аграріїв

22 ЧЕРВНЯ 2026, 16:46

Велика мережа може піти з ринку: на Чернігівщині працює 8 магазинів

22 ЧЕРВНЯ 2026, 13:11

ТОП-переглядів