У Михайло-Коцюбинському хочуть аби до 1 вересня будівельники завершили відбудову пошкодженої ворогом у 2022 році школи. Навчальний заклад відновлюють за кошти програми «United 24». Гроші збирали на благодійному футбольному матчі. Готовність поки близько 70%. Треба ще корегувати проект. Не всі нюанси були враховані, зокрема, підлога і стіни в кількох приміщеннях, зізнаються підрядники.
Представник підрядної організації:
Після ракетного удару стіни були відслоєні. Ми не можемо шпаклювати. У спортзалі зняли штукатурку до цегли і так інші. Не можна було передбачити.
Після відновлення роботи навчального закладу, модульні приміщення, де навчалися діти, не пустуватимуть. Їх використовуватимуть для мистецької школи та тренінгів.
Микола Шпак, директор ліцею:
Ремонт відбувається по всій території школи, включаючи утеплення, заміна опалення, все. Інтер’єр буде такий, що не впізнаємо, будуть здивовані ті, хто давно не був, внутрішнім і зовнішнім виглядом.
Під час відбудови школи виникла ще одна проблема – ремонту потребує укриття. Про це представники громади повідомили обласне керівництво. Шукатимуть додаткові кошти, аби всі школярі змогли сісти за парти. Через те, що укриття не може вмістити усіх, минулі навчальні роки вчилися за змішаною формою.
В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА:
Тут є найпростіше укриття. Допомагали донори. Нажаль, укриття знаходиться не в такому стані, як хотілося. Потребує ремонту. Робимо все, щоб перерозподілити дотацію з держбюджету для укриття, щоб діти навчалися всі очно.
Центр надання соціальних послуг Михайло-Коцюбинської громади – один із провідних на Чернігівщині. Він обслуговує не тільки свою, а й кілька сусідніх громад. Працює майже 100 соцпрацівників і надається 14 послуг. Найпоширеніша – людям похилого віку.
Лариса Загрива, директорка ЦНСП:
Всі 14 послуг забезпечуємо на туриторії мк киїнської і олдишівської, на території киселівської і новобілоуської – догл д вдома прац.є 98 робітнкиів. Велике підприємство.
Марина Михайлівна – з квітня працює фахівцем із супроводу ветеранів. Допомогає вирішувати проблеми. Підтримує психологічно жінок, що втратили на війні своїх рідних.
Марина Михайлівна, фахівець із супроводу ветеранів:
Я прийшла сюди, нічого не знала. В школі попрацбвала 30 рокі.в пройшла курси психологічної лопомоги. Прийшла мама у якої загибла вся родина. З нею годину спілкувалися і мама пішла з іскоркою в очах. Це була перша перемога.
Крім центру з надання соціальних послуг в одній будівлі працює ЦНАП,центр життєйстійкості, амбулаторія і аптека. У планах створити ще ветеранський простір.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: «Водогін прокладали за свої гроші», - жителі передмістя Чернігова роздратовані проблемою з водою