Для учнів Шибиринівської школи є хороші новини. Для закладу вдалося дістати просторий автобус-гармошку марки Man.
Благодійна освітня ініціатива SavED прозвітувала - транспорт передали з польського міста Глівіце і тепер ним користуватиметься одна з найбільших чернігівських громад - Михайло-Коцюбинська.
«Друзі, порадійте з нами! Нам вдалося привезти цей величезний автобус з Польщі для дітей, які навчаються в Шибиринівській школі (Чернігівська область). Раніше учні добиралися в школу з сусідніх сіл на старенькому автобусі, але його знищили росіяни під час окупації. Тож ми почали переговори з кризовим координаційним центром при посольстві в Польщі, який допоміг нам передати автобус з міста Глівіце у користування Михайло-Коцюбинської громади», - інформують у ініціативі.
І зауважують: доставка транспорту з далекої Польщі - стала можлива завдяки донорам благодійників.
Однак, у коментарях до допису користувачі зауважують - розбиті внаслідок обстрілів чернігівські шляхи не дуже добре підходять для низькопідлогового, ще й здвоєного автобусу, якому зручніше їздити міськими шляхами.
Володимир Левіщев:
- Автобус для дітей це, звісно, чудово. Але на фото не міжміський автобус, а міський. Призначений для курсування по місту з гарним асфальтовим покриттям. Тим більше - не призначений для перевезення дітей. З нашими дорогами він більше стоятиме в ремонті, чим когось перевозитиме. Потрібен автобус із високою підлогою. А ще краще - шукати спеціалізований шкільний автобус обладнаний для перевезення дітей із обмеженими фізичними можливостями.
Денис Романов:
- Ман це, звісно, классно. Але. Чи витримає він наші сільські дороги? Машина низька все ж таки. Тим паче, якщо не помиляюсь автобус для перевезення дітей повинен бути обладнаний ременями безпеки.
Валерій Іванцов:
- Денис Романов, ман дуже ломается по наших дорогах, ви праві.
Денис Романов:
- як би то не було, але для села більш підійде той же Ікарус, яких ще є деяка кількість в Угорщині. Або старі Вольво на шасі В10.
Максим Тиндюк:
- Денис Романов, такі ікаруси даже передали з Угорщини в Україну як допомога) Автобус іноземного виробництва це круто, все-таки, європейська якість, може, там дороги гарні, і все таки пневмопідвіска грає велику роль).
Денис Романов:
- Максим Тиндюк, ті Ікаруси пішли до Бучі, наскільки мені відомо. І передавали 280ті. Для школярів більш підійде 260/260,43, 266, 256…
Керівник SavED Анна Пуцова поки ніяк не коментувала ці зауваження.
У самій Михайло-Коцюбинській громаді обмежилися подякою благодійникам за наданий транспорт та канцелярське приладдя. Як інформує відділ освіти, молоді, спорту, культури і туризму Михайло-Коцюбинської селищної ради:
«Здобувачі освіти 1-2 класів всієї громади отримали канцелярські товари від БФ SavED в особі представника Анни Пуцової… Завдяки міжнародному благодійному фонду SavED та Кризовому координаційному центру при посольстві України в Польщі наша громада зовсім безкоштовно отримала АВТОБУС для вирішення соціальних питань населення в подальшому. Ми і надалі будемо проводити роботу щодо співпраці, проєктної діяльності для добрих справ покращення матеріально-технічної бази закладів освіти громади».
"Час Чернігівський" писав як благодійники передали сучасний автобус для потреб дітей із реабілітаційного центру.