Насправді, це для користі тварин. Тож, і чиновники, і лісівники просять відвідувачів лісу не чіпати спеціальні брикетики з приманкою. Також категорично забороняється переносити ці брусочки.
У Корюківському районі з 28 вересня по 28 жовтня 2024 буде проводитися імунізація диких м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотовидних собак тощо) проти сказу, повідомили у Менській міськраді.
Там додали: сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб спільних для тварин та людей, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується летально. Лікування не розроблено. Тому пероральна імунізація – єдиний дієвий спосіб профілактичної вакцинації диких тварин проти сказу.
Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах. Тому задля забезпечення стабільної та контрольованої епізоотичної ситуації зі сказу розпочинається проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
Створені групи, до складу яких входить ветеринарний лікар, лісник, єгер, мисливець, які будуть проводити даний захід шляхом розкладання приманок з вакциною.
Приманка з вакциною – це брикет розміром із сірникову коробку із запахом м'ясокісткового борошна і призначений для споживання м’ясоїдними тваринами. Коли тварина покусує брикет, вакцина потрапляє на слизову оболонку її ротової порожнини й таким чином здійснюється імунізація.
"Час Чернігівський" писав про таке: