У комунальному підприємстві на власному сайті наскаржилися на постачальника цементу. Мовляв, той хоч привіз і дешевий товар, проте неякісний.
«Цемент ПЦ П/Б-Ш-400, закуплений КП «Чернігівводоканал» через систему Прозорро у ТОВ «Чернігівторг» ще в травні 2024 року по найменшій ціні, не відповідає заявленим характеристикам. Цемент треба міняти на якісний, а ремонти чекати не можуть…», - йдеться у статті, оприлюдненій на сайті установи.
Дешева рибка, погана юшка?
При очікуваній вартості продукції у 117 тис грн, продавець запропонував цемент за 70,2 тис грн. І це при тому, що у конкурентів вартість аналогічної продукції перевищувала 100 тис грн, повідомили у КП.
За результатами торгів між товариством з обмеженою відповідальністю «Чернігівторг» та комунальним підприємством «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради укладено Договір на закупівлю товару №040624/7 від 04.06.2024.
Під час приймання та огляду товару було встановлено, що на упаковці цементу елементи маркування не відповідають чинному законодавству.
Через це представник КП «Чернігівводоканал» звернувся до ТОВ «Чернігівторг» щодо надання сертифікату відповідності або технічного паспорту. На звернення відповіді не отримали. Для встановлення марки цементу комунальне підприємство звернулося до лабораторії АТ «Будіндустрія» для проведення випробування.
17.07.2024 лабораторія АТ «Будіндустрія» виконала експертизу для визначення марки цементу. Так, дані досліджень вказують на те, що відібраний зразок відповідає марці цементу 240 кг/см2, отже, не відповідає зазначеній марці в Додатку №1 до Договору.
«Яким чином, цемент марки «400» по факту виявився цементом марки «240»? На сьогоднішній день КП «Чернігівводоканал» розпочало претензійну роботу з постачальником неякісної продукції ТОВ «Чернігівторг». Для вирішення питання постачальник має замінити товар на якісний та сплатити 50% вартості неякісного товару – так передбачено умовами договору», - йдеться у повідомленні пресслужби підприємства.
Експертиза скомпрометована, бо зроблена в інтересах конкурента
Аби надати відповідь підприємству і зробити це публічно - ТОВ «Чернігівторг» навіть зареєструвало власну сторінку у соцмережах. Зокрема, постачальник стверджує, що усі необхідні документи надав. А чому експертиза «показала», що цемент не тієї марки - дослідження замовили у конкурентів. Мало того, постачальник відкрито звинувачує КП у корупції.
ТОВ “Чернігівторг зауважив, що не є виробником даного цементу, а є представником виробника ПП “Торгбуд” на території Чернігівської області, що вказано маркуванням на упаковці цементу.
Постачальник надіслав на цей товар Сертифікат якості серії ВГ № 001319 від 26.07.2023 р. до відповідального співробітника КП “Чернігівводоканал” ще 01.07.2024 р. одразу після отримання запиту. Про що є відповідний скрін - лист надійшов представниці водоканалу Тетяні Бичковій.
«В цьому сертифікаті якості чітко підтверджено марку даного цементу “400”! Це підтверджується скрін-шотом із поштової переписки, тобто розповсюджена у статті інформація про ненадання відповіді на звернення є брехнею», - відповіли у компанії.
На підтвердження відповідності якості поставленого товару також у постачальника опублікували надіслані до водоканалу сертифікат якості та висновок Державної санітарно-епідеміологічної служби щодо безпечності даного товару.
Оскаржують у «Чернігівторзі» і тезу про те, що буцімто на упаковці цементу елементи маркування не відповідають чинному законодавству.
«Причому взагалі не вказано, що саме в маркуванні не влаштувало знавців коректності маркування у Водоканалі. Навіть на фото в статті видно, що там вказано: назву, торгову марку, виробника, марку якості цементу та ДСТУ, якому відповідає якість товару та іншу інформацію. Що ще Вам потрібно?», - саркастично запитують у постачальника.
Дійсно, «Чернігівводоканал» замовив експертизу 17 липня у лабораторії АТ “Будіндустрія”, однак чомусь не виклав висновку даної лабораторії, що викликає величезні сумніви у існуванні такого документу, допитуються у постачальника.
«Цікавим є факт замовлення існуючого поки що лише в уяві співробітників Водоканалу “Висновку” щодо якості цього цементу в АТ “Будіндустрія”, яка є сама виробником цементу і конкурентом у продажах цементу як для ТОВ “Чернігівторг”, так і для виробника цементу ПП “Торгбуд”, що можна перевірити на їх сайті».
Ну і на додачу, жодного офіційного звернення від КП “Чернігіводоканал” до ТОВ “Чернігівторг” з приводу якості цього цементу не надходило, тож у постачальника цікавляться: в чому полягає “розпочата претензійна робота”.
Там зауважили: для подібних випадків існує стандартна процедура із перевірки якості, коли співробітник заводу-виробника приїздить до кінцевого споживача і з'ясовує питання якості товару. Але жодного запиту від водоканалу не надходило, стверджує «Чернігівторг».
Знайшлася репліка і стосовно найближчого по ціні конкурента на торгах, який запропонував вищу вартість, аніж переможець.
Наступна за ціною комерційна пропозиція, яка вища за 100 тис грн від ПП “Семидар” містить точно такий же цемент точно того ж виробника ПП “Торгбуд”, який на 100% збігається за якістю із тим, що був поставлений водоканалу, але на 30% дорожче.
«То просто давайте перевіримо ту величезну кількість договорів між Водоканалом та ПП “Семидар” за останні 3-5 років - там знайдеться багато цікавого, проти чого бореться, на жаль, лише на словах КП “Чернігівводоканал”...», - резюмували у постачальника.
На підставі описаного вище, у постачальника звернулися до КП «Чернігівводоканал» з вимогами надіслати офіційну претензію на адресу, вказану у Договорі. І долучити до претензії вказаний Висновок АТ “Будіндустрія” щодо якості цементу.
«…із належним підтвердженням того, що саме цемент за Договором № 040624/7 від 04.06.2024 р. був туди наданий, а не якийсь мішок, придбаний на “центральному ринку”».
Також там вимагають спростувати усе написане на сайті КП.
В свою чергу у коментарях під дописом новини про цемент на сторінці «Чернігівводоканалу» у соцмережах зауважили - висновки СЕС не є підтвердженням якості товару.
«Ви мали предоставити документи на якість згідно з вимогами ДСТУ», - апелюють вони постачальнику.
У ТОВ «Чернігівторг» здивувалися.
«КП "Чернігівводоканал", у Вас, мабуть, знову проблеми із зором. На пошті у Вашого співробітника [email protected] ще від 01.07.24 вже знаходяться сертифікати якості "згідно з вимогами ДСТУ", а також Сертифікат міститься у єдиному додатку до нашої відповіді у коментарі. Але ще раз продублюємо - можливо, добачите».
На що у прес-службі КП відреагували так.
«Тов Чернігівторг сертифікати якості даються на всю продукцію, що випускає підприємство. Мова йде про документи, що підтверджують якість партії продукції і видаються на партію продукції. Вам направлено претензію і ви маєте виконати умови договору. Доведіть, що цемент якісний і ми напишемо спростування. Весь відправлений цемент знаходиться на складі підприємства».
Політичний підтекст
Є ще один нюанс, чому міському комунальному підприємству так «не сподобався» постачальник «Чернігівторг». За даними YouControl кінцевим бенефіціаром компанії є відомий чернігівський бізнесмен та чоловік депутатки Чернігівської міськради Марини Семененко (Рейко) Сергій Семененко. Пані Марина відома своєю критичною позицією стосовно міської влади.
В той же час КП «Чернігівводоканал» керує один з найближчих соратників ексмера Владислава Атрошенка Сергій Малявко. Чия попередня посада - директор однієї з компаній Атрошенка ЗАТ «ТРК «Дитинець», де також працював і чинний секретар ЧМР Олександр Ломако - зокрема, з 2009 по 2010 — головним редактором ЗАТ «Телерадіокомпанія „Дитинець“», а з 2010 по 2015 — директором ТОВ «Телерадіоорганізація „Ліга“» (телеканал та газета «Дитинець»).
Авторка: Анастасія Ярмоленко
"Час Чернігівський" писав про таке: «Чернігівводоканал» закупив 10 тисяч пачок вершкового масла