У Корюківській громаді створять два індустріальні парки. Де вони будуть і хто ними може зацікавитися

12 ГРУДНЯ 2021, 13:06

1564

У Корюківській громаді створять два індустріальні парки. Де вони будуть і хто ними може зацікавитися

Фото ілюстративне

Нещодавно Корюківська міськрада оприлюднила інформацію про те, що відповідно до рішення сесії від 9 листопада розробляються детальні плани територій для розміщення на них двох індустріальних парків. Сусіди.City дізналися, де вони будуть та навіщо створюються.

Навіщо створюють індустріальні парки

Суть індустріального парку — в преференціях, які отримують інвестори, розташувавши там своє виробництво. Це компенсації за створення робочих місць, фіскальні та фінансові стимули, інституційна підтримка з боку держави.

Зокрема: повна або часткова компенсація відсоткової ставки за кредитами (позиками) на облаштування та/або здійснення господарської діяльності у межах індустріальних парків; можливість проводити діяльність у сфері перероблювання промислових та/або побутових відходів (окрім заховання) тощо.

Наразі очікується прийняття Верховною Радою двох важливих для бізнесу законопроєктів, які передбачають вагомі фіскальні стимули:

  • звільнення від податку на прибуток резидентів індустріальних парків на 10 років за умови його реінвестування в розвиток інвестиційного проєкту;
  • звільнення від оподаткування ПДВ ввезення нового устаткування для власного використання;
  • встановлення пільг на податок на нерухомість на території індустріального парку (за рішенням ОМС).

Де на Корюківщині будуть індустріальні парки

Корюківський міський голова Ратан Ахмедов повідомив, що один індустріальний парк, «Корюківка-1», буде у межах міста, між вулицями Дудка та Вокзальною, на так званій «золотій ділянці». Під нього відведено 22 га землі. Другий, «Корюківка-2», - розміститься за межами Корюківки, у напрямку Забарівки за деревопереробним комбінатом, на території площею 85 га.

Ратан Ратанович каже, що після того, як Президент Володимир Зеленський у жовтні цього року підписав закон №4416-1 щодо індустріальних парків, яким передбачені стимули для залучення інвестицій, Корюківська громада вирішила теж долучитися до цього процесу.

Хто може скористатися індустріальними парками

Ратан Ахмедов каже, що не надто розраховує на прихід в індустріальні парки Корюківської громади інвесторів з інших регіонів. Скоріш за все, новими можливостями схоче скористатися місцевий бізнес.

Це може бути більш глибоке перероблення деревини, допоміжні підприємства для виробництва шпалер, фанери, міжкімнатних дверей і т.д. Зі свого боку влада дбатиме, щоб до індустріальних парків були підведені необхідні комунікації.

Джерело: Ірина Гайова, "Маяк" від 2 грудня 2021 року

Проект реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США України. Матеріали, підготовлені у рамках проекту, є відповідальністю ГО «АРЗМІ».

Схожі новини

Фото

У Катерининській церкві в Чернігові відспівали двох загиблих бійців ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 21:58

Гуси та норки Олександри з Нових Яриловичів

15 ЛИПНЯ 2024, 20:10

Від 7 до 86 років: у громаді на Чернігівщині провели фестиваль

15 ЛИПНЯ 2024, 18:52

Почім на Чернігівщині чорниця ручного збору, суниця лугова й лісова та свіжі лисички

15 ЛИПНЯ 2024, 17:15

У громаді на Чернігівщині запрацювала соціальна пральня. Скільки коштує прання і прасування

15 ЛИПНЯ 2024, 16:03

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

ТОП-переглядів