Про відповідне рішення повідомив міський голова Корюківки Ратан Ахмедов на своїй сторінці у соцмережах. Щоправда, такий жест щедрості від міської ради зрозуміли далеко не всі.
Як відомо, Уряд виділив 563 млн грн коштів у вигляді окремого фінансування на забезпечення дровами прифронтових та прикордонних громад.
Ратан Ахмедов зазначив, що цих грошей явно не вистачить на всіх. Тож…
«Хто був на півдні чи на сході України знає, що люди там бачать ліси хіба по телевізору - це суцільний степ з малими вкрапленнями захисних лісосмуг.
Тому сьогодні скерував на адресу ОВА лист, щоб дрова, які теоретично можуть закуповуватись для окремих категорій населення Корюківської громади, передали громадам сходу та півдня України - туди де вони набагато більш потрібніші ніж тут.
Прифронтові громади, особливо ті які нещодавно деокуповані, фізично не мали змоги підготуватися до опалювального сезону, не встигли оформити субсидії та допомоги, у людей з березня відсутнє електро і газопостачання, а перспектива їх швидкого відновлення під щоденними ракетними ударами вкрай сумнівна. Зрештою «прифронтова» Корюківка і прифронтовий Ізюм чи Куп'янськ юридично може і тотожні, але фізично звісно не порівняти, особливо за негативними наслідками для цивільного населення.
Зараз немає я, є тільки ми! Дякую за розуміння».
Однак, навіть у коментарях містяни по-різному відреагували на це рішення очільника.
Світлана Ситенька:
- На жаль, є люди, які потребують більше, ніж ми, в нас є теплий одяг, ковдри, дім, супер рішення мера😁🥰🥰🥰
Надія Аксюта:
- Правильно зробили у нас є дах над головою, Слава Богу, є що поїсти, є газ, світло, нема на що скаржитись, а в людей немає нічого, серце розривається на частини. Підтримую ваше рішення.
В‘ячеслав Коцегуба:
- Дрова то мо і найдешевші, але і доходи у більшості наших людей мізерні у районі. У Перелюбі дрова коштували найдешевші 400 грн куб, везуть 10 кубів і за доставку теж 4000, от вже 8000 грн, це три пенсії пенсіонеру, і далеко не всім є субсидія, бо у багатьох купа нюансів, то хтось приписаний, то безробітний. Знаю людей, у яких ще недостатньо дров на зиму. У війну треба допомогти, бо це зараз у нас все добре і ціле, а що буде через місяць, хто дасть гарантію?
Олена Черненко:
- Рішення звичайно правильне, але дайте людям у яких немає газу купити дрова. І не за всі гроші світу.
Як інформують у Мінреінтеграції, особливо небезпечні регіони, мешканці яких будуть забезпечені безоплатними дровами, знаходяться в межах 8 областей, а саме Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської. Умова - громада має бути у переліку територій, де тривають бойові дії.
ОВА вже найближчим часом почнуть закуповувати дрова.
Доставляти їх будуть безпосередньо по домівках у населених пунктах, поруч з якими тривають бойові дії. У пріоритеті на отримання дров – вразливі категорії громадян: багатодітні родини, люди похилого віку, особи з інвалідністю.
Як виявилось пізніше, безкоштовні дрова Корюківська громада не отримала б у будь-якому разі. Адже на початку жовтня громаду виключили із переліку територій, де тримаються бойові дії: Корюківку викреслили з переліку громад, які визнані зоною бойових дій.
Тож, чи це була гарна ініціатива, чи далекоглядний політичний крок керівника громади - залишаємо на розсуд читачів.
"Час Чернігівський" повідомляв, що в громадах почали приймати заявки на безкоштовні дрова.