Надія Олексіївна з Киїнки радіє, бо лише кілька днів тому у неї з’явилася у крані вода з централізованого водогону. З початку війни у громаді були проблеми з світлом, газом, а найдовше з водопостачанням. Жінка бідкається, що без води жити було неймовірно складно.
"У нас тут повз дорогу колодязь є, туди ходили. Племінник у бутилях привозили. Усі кинулися брати, а колодязі не чищені, вода не завжди була, набереш відро і проблеми", - каже Надія Олексіївна жителька Киїнки.
Рашисти обстрілами серйозно пошкодили водогін у Киїнці. Його вдалося частково відновити і запустити, але нові дірки знаходять ледь не кожного дня. Однак проблеми з водопостачанням у селі тягнуться набагато довше.
Громада та «Чернігіводоканал» не можуть знайти спільну мову щодо обслуговування понад 30 кілометрів водогону. Водоканал не хоче обслуговувати Киїнку, бо це збитково для підприємства.
"Це мережа не наша і там суттєві втрати за минулий рік у нас 700 тисяч збитків", - повідомив Павло Вовк, заступник директора Чернігівводоканал».
Натомість голова громади переконаний, що цю проблему з втратами води можна вирішити, знайшовши врізки та покаравши крадіїв.
"Основна проблема в тому, що є ліві врізки. Люди крадуть воду і водоканал несе втрати, тому і водоканал відмовляється обслуговувати наші села", - каже Андрій Головач, голова Киїнської громади.
У вирішення проблеми водопостачання громади довелося втрутитися начальнику обласної військової адміністрації В’ячеславу Чаусу. Зацікавлені сторони зібрали символічно поблизу водонапірної вежі.
В ході розмови з’ясувалося, що покривати збитки водоканалу у громади нема коштів. Тому як альтернатива – створення комунального підприємства, яке і обслуговуватиме водогін. На допомогу громаді вирішили відрядити спеціалістів з профільного управління адміністрації.
"Це комунальне підприємство має працювати хоча б в нуль. Не в збиток. Допомагає громаді розробити розрахунки як буде працювати по збитках прибутках закупівля техніки", - В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.
У громаді побоюються, що створення комунального підприємства може затягнутися через усілякі погодження та процедуру отримання ліцензії для видобутку води.
А «Чернігівводоканал» погодився тимчасово обслуговувати мережі Киїнки лише до кінця поточного року. У свою чергу у військовій адміністрації обіцяють не залишити громаду на самоті.
Читати також: Супутниковий інтернет за лічені хвилини: Мінцифри передало громадам Чернігівщини "Старлінки"