У громаді звільнили священника через непослух?

11 ЛИСТОПАДА 2024, 10:20

1363

Василенко Соломія

Ієромонах Нестор - Назаров Сергій Валерійович

Ієромонах Нестор - Назаров Сергій Валерійович

У Корюківці звільнили священника, про що дієві особи й жителі громади дізналися з Фейсбуку. Варто нагадати, що в Корюківці діє два храми з однаковою назвою: Свято-Вознесенський. Один розташований по вулиці Вознесенській (давня церква), де настоятелем є Максим Покидько. А другий — по вулиці Шевченка (переоблаштований з колишнього суду) з настоятелем Нестором.

Заборона у священнослужінні

Нещодавно соціальну мережу сколихнула новина про те, що Чернігівська єпархія ПЦУ оприлюднила указ про заборону з 22 жовтня цього року у священнослужінні клірику Чернігівської єпархії УПЦ (ПЦУ) ієромонаху Нестору (Назаров Сергій Валерійович) — настоятелю Свято-Вознесенської парафії м. Корюківка.

Отець Нестор

Отець Нестор

В указі зазначено, що він звільняється з посади настоятеля храму та з усіх посад і обовʼязків у Чернігівській єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України). Вказана й причина: «грубе порушення канонічного порядку, непослух і зневага своєму єпископу, участь у незаконних зібраннях і діях, спрямованих на розділення Православної Церкви України». Щоправда, в тому указі сказано, що заборона триватиме «до його повного й щирого покаяння та повернення у лоно Православної Церкви України».

Відповідь на заборону

Невдовзі з’явилася і відповідь, теж у ФБ. Спочатку коментар опублікували в групі «Корюківське благочиння». А потім і сам священник розповідав про ситуацію, що склалася, журналістам. Про що свідчать публікації в соцмережах. На жаль, ми не можемо опублікувати в оригіналі коментар, який розміщений у вищеназваній групі, бо написаний він російською мовою, яка є мовою агресора, що напав на Україну.

Але все ж спробуємо передати основний зміст. Отже, там написано, що під час візиту архієпископа Чернігівської єпархії ПЦУ Антонія в їхній прихід, той повідомив вірянам, що має намір закрити прихід і відкрити в приміщенні храму недільну школу чи щось інше. А вірянам, на його думку, варто переїхати в церкву ПЦУ по вулиці Вознесенського.

Такі слова єпископа викликали в них обурення, проте вирішили почекати, можливо, Антоній змінить плани. Та нічого не змінилося, тому згодом, 17 серпня цього року, провели збори, на яких вирішили не переходити з УПЦ КП в ПЦУ. Натомість попросили захисту у Патріарха Київського та всієї Русі-України Філарета.

У відповідь на це, 21 серпня, через три дні, Філарет призначає тимчасовим управителем Чернігівською єпархією УПЦ КП єпископа Сумського й Охтирського Никодима (Кобзаря). А вже той наступного дня, 22 серпня, призначає ієромонаха Нестора настоятелем і головою парафіяльної ради Свято-Вознесенської парафії у Корюківці, а ще - секретарем Чернігівської єпархії УПЦ КП. Отож, сказано далі в коментарі, позаяк їхній прихід не належить до ПЦУ, то звертати увагу на заборону Антонія вони не будуть.

Коментар благочинного

Сусіди.City попросили прокоментувати цю ситуацію благочинного Корюківської, Холминської та Семенівської громад ПЦУ отця Максима Покидька. Ось, що він сказав:

— Після об’єднавчого собору, який проводився в Україні 15 грудня 2018 року, відбулося об’єднання трьох церков. В одну Помісну православну церкву, що отримала ТОМОС і є єдиною канонічною церквою на території України, об’єдналися: Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та Українська православна церква Московського патріархату.

Максим Покидько

Максим Покидько спочатку мав прихід на Херсонщині, потім у Семенівці, а тепер у Корюківці

Відповідно до цього, колишні реєстрації в державних органах влади цих трьох церков були анульовані. А це означає, що всі парафії, що увійшли в Помісну церкву, мали провести перереєстрацію своїх уставних документів у державних органах влади.

Інформація аналітичної системи YouControl підтверджує відсутність запису у ЄДР.

У громаді Чернігівщини звільнили священника через непослух?

У громаді Чернігівщини звільнили священника через непослух?

Автокефальна церква виконала цю вимогу. УПЦ МП теж виконала, але частково, з їхнього складу вже вийшло кілька єпископів, а також станом на сьогодні — більше тисячі парафій. До речі, колишній настоятель корюківського Свято-Возесенського храму Олександр Дем’яненко залишається й до сьогодні в УПЦ МП.

Отець Нестор і його парафія, як і інші парафії УПЦ КП, виконуючи розпорядження керівництва новоствореної церкви, мав провести перереєстрацію документів, але й досі цього не зробив. Владика Чернігівський і Ніжинський Антоній вимагав від нього, як і від інших, хто цього не зробив, провести перереєстрацію.

Саме через його непослух, грубе порушення канонічного порядку, участь у незаконних зібраннях і діях його й відправили у заборону будь-яких богослужінь. Хоча ця заборона не закрита, вона діє до покаяння священника. Нестор не єдиний в Україні, хто відмовився від єдності зі світовим Православієм.

Так, колишній предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет відмовився визнавати владу митрополита Епіфанія як предстоятеля Помісної церкви. На сьогодні патріарх Філарет офіційно є почесним патріархом Української церкви «на спокою». Але він почав створювати (відновлювати) свою окрему структуру в УПЦ КП, що є незаконним і невизнаним світовим Православ’ям.

Нестор нині є єдиним у Чернігівській області, хто підтримав Філарета. Тому йому заборонили звершувати богослужіння, таїнства хрещення, вінчання тощо. Якщо він продовжуватиме це робити, то вони будуть визнані як недійсні, бо з канонічного погляду церкви такі таїнства є незаконними.

Джерело: "Сусіди.Сіty", авторка Ірина Гайова 

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

Гуде чи ні — діти навчаються. У протирадіаційному сховищі вільно розмістилися всі класи

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:20

"Урожай хороший": чим живе "гарбузова справа" у прикордонній громаді

21 ЛИСТОПАДА 2024, 14:14

Навіки 24-річний: у громаді попрощалися із захисником, який поліг на Донеччині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 13:05

Помер відомий громадський активіст з Чернігова

21 ЛИСТОПАДА 2024, 12:39

ТОП-переглядів