У громаді на етнофестивалі збирали кошти для допомоги ЗСУ

03 ЧЕРВНЯ 2023, 08:35

1573

18 травня в Бахмачі був етнофестиваль, присвячений Дню вишиванки. Старовинні і сучасні вишиванки, рушники, картини, вишиті хрестиком і бісером прикрасили центр міста. Працівники місцевого будинку культури облаштували фотозону, зробили безпрограшну лотерею. Гроші збирали військовим. За дві години надонатили шість тисяч гривень.

— Називався наш етнофестиваль «Духовна броня українців», — пояснює Євген ФОСТІЙ, директор бахмацького будинку культури. — По селах, їх у нашій громаді 14, збирали старовинну і сучасну вишивку. Зеленівка і Білі вежі територіально поряд, об’єдналися на одному столі.

— Старовинні збирали по людях?

— Так. Діставали зі скринь. Були і сучасні, вишиті нещодавно. від майстринь, які зараз займаються.

— Біля сцени було два манекени в чоловічій і жіночій вишиванках та бронежи­ летах.

— Так. це була моя ідея. Підійшов до військових, попросив. Після закінчення віддав. На початку війни, коли Бахмаччиною йшла російська техніка, працівники культури були на простої. Не гуляли, зробили оберіг — ляльку-мотанку, яку назвали «Стефанія». висотою метр 60. Пошили костюм. руки підняті вгору, тримає прапор України.

— Традиційно на ярмарках збирають гроші для військових.

— Розпочали о четвертій вечора, закінчили о шостій. Облаштували фотозону зі старовинних рушників, встановили скриньку. Марія Антоненко біля неї грала на бандурі. У них родина музикантів. Бажаючі підходили, фотографувалися, клали гроші. Підготували 50 квитків для безпрограшної лотереї. Наші дівчата робили поробки: браслети, обручі з квітів, шпильки для волосся. Залишилося п’ять квитків. На сусідньому столі дівчата з будинку культури продавали випічку, яку робили вдома. це було для нас уперше.

— Розширюєтеся, — жартую.

— Так. Бо для нас було трохи шоком — хлопці з нашої громади попросили надіслати на Дніпропетровщину звичайну питну воду. Пів пошти заставили пляшками. Другий казав, нічого не хоче, а домашня ковбаса сниться.

— Скільки грошей назбирали за дві години? Куди витратите?

— Цього дня шість з хвостиком тисяч гривень. З першого дня великої війни створили волонтерське об’єднання «Мелодія доброти». Проводимо благодійні концерти в громаді. Усі гроші витрачаємо на допомогу нашим військовим. Купили тепловізор за 20 тисяч гривень. Його вже отримав наш військовий на позицію. Зараз збираємо гроші на бронежилет «п’ятого» класу. Коштує 24 тисячі гривень. Колектив «Берегиня» з Пісок зараз гастролює. Зібрані кошти нам передадуть, думаю, вистачить, аби купити бронік. Перед цим діти проводили концерт, присвячений Дню матері. Гроші збирали біля одного з магазинів. Передали близько трьох тисяч гривень. Кожне село волонтерить по-своєму. Купували одноразові душі, спреї від комах.

"Час Чернігівський" писав про таке:

Джерело: "Вісник Ч" від 25 травня, авторка Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото Бахмацька міська рада

Схожі новини

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

Ворог обстріляв три прикордонні громади на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 09:16

На Чернігівщині екологи утилізували понад 90 тонн нічийних пестицидів

17 СІЧНЯ 2025, 17:05

Загроза з боку ДРГ на Чернігівщині залишається високою - ОТУ "Сіверськ"

17 СІЧНЯ 2025, 16:53

ТОП-переглядів