У селі Травневе, Городнянська громада, дійного поголів’я 120 корів. Молоко розвозять по садочках та школах Городнянщини. Доярок вже набрали, але потрібні пастухи.
— Доярок вже набрали, — сказав Євгеній ГУЛАЙ, керівник приватного акціонерного товариства «ЕтноПродукт», розташованого у селі Травневому на Городнянщині. — Потрібні будуть пастухи (розмовляємо 9 квітня). Худобу на пашу ще не виганяємо. Треба, щоб трава піднялася.
Раніше молоко продавалося у київських та чернігівських супермаркетах як органічна продукція. Органічна — це коли тварини утримуються в хороших умовах, без гормонів для росту та вироблення молока, без хімічних домішок у кормах.
Зараз переробка прямо на фермі. Випускають пастеризоване молоко, кисломолочний сир, масло. У Чернігові поки що не планують продавати. Не вистачить продукції вийти на більший, ніж Городнянщина, ринок.
Зі слів Євгенія Олексійовича, нещодавно на ферму прийшли дві доярки. Живуть у селі.
За повідомленням обласного центра зайнятості, зарплата — 10 тисяч гривень. Надається житло.
— Житло — порожні хати, — конкретизує Юрій ЧЕРВЯК, хотівлянський староста. Травневе входить у Хотівлянський старостинський округ. — Звичайні, без зручностей. Жителів у селі небагато. Менше 40 чоловік. Пенсіонери.
Наразі в базі вакансій Чернігівського обласного центру зайнятості десяток пропозицій роботи з наданням житла.
Офіційне працевлаштування і житло обіцяють працівникам сільського господарства в селі Терехівка Киселівської громади — зарплата 7700 гривень. В Ічні — зарплата 12 тисяч гривень. У Варві — потрібні лікарі: терапевт, педіатр, хірург. Зарплата 20 тисяч гривень. У Чернігові потрібні швачки, зарплата 7200 гривень.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке: У Семенівську громаду шукають 11 лікарів. Пропонують 100 тис грн підйомних, 15 тис грн щоквартально і сучасну квартиру