У Чорнобильській зоні літатиме дрон: навіщо його запустили

04 ЛИСТОПАДА 2025, 17:21

2614

Ярмоленко Анастасія

У Чорнобильській зоні літатиме дрон: навіщо його запустили

У Чорнобильській зоні літатиме дрон: навіщо його запустили

Квадрокоптер не бойовий, а дослідницький.

Так, у Державному агентстві України з управління зоною відчуження повідомили, що волонтери зі Швейцарії передали їм для роботи дрон для моніторингу пожеж у Чорнобильській зоні. 

Зокрема, 31 жовтня громадська спілка «Пожежні-рятувальники України» передала Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику безпілотний літальний апарат для моніторингу пожеж у зоні відчуження. 

Обладнання прийняв т.в.о. голови ДАЗВ Володимир Фещенко, йдеться на сторінці відомства. 

Скільки коштує подібне обладнання - благодійники не уточнили. Зазначимо, що лише пульт контролю для дрона від Boxer Radiomaster може коштувати від 5 до 15,5 тис грн. Сам квадрокоптер в інтернеті в залежності від модифікацій - від 100 тис грн. 

У коментарях користувач саркастично натякнув на іншу ситуацію. Сергій Мицюк зазначив:

- Чекаємо відеозвіт, як ви моніторите зону FPV-дроном.

«Цей безпілотник допоможе фахівцям заповідника швидше виявляти осередки займання та оперативно реагувати на них. Кожна хвилина під час пожежі - на вагу золота», - коментують у ДАЗВ

Передача дрона стала ще одним прикладом ефективної співпраці між волонтерами, громадськими організаціями та державними структурами, об’єднаними спільною метою - зберегти природу Чорнобильської зони, підкреслили у відомстві.

У Чорнобильській зоні літатиме дрон: навіщо його запустили

У Чорнобильській зоні літатиме дрон: навіщо його запустили

У Чорнобильській зоні літатиме дрон: навіщо його запустили

Що відомо про лісові пожежі на Чернігівщині 

У свою чергу, лісівники з Північного лісового офісу підмічають: лісові пожежі на півночі України (зокрема, і на Чернігівщині теж) зменшилися більш ніж удвічі. Коли щось і палало - то здебільшого внаслідок дій ворога, а не з природних причин.  

У лісах у північних регіонах України офіційно завершився пожежонебезпечний період.

У 2025-му на півночі країни виникло 109 лісових пожеж на площі 85,91 га. Щонайменше половина з них – наслідок бойових дій, подають в Північному лісовому офісі. 

Рятувальники області також додають: станом на 4 листопада з початку 2025-го на Чернігівщині через бойові дії сталася 431 пожежа. Для порівняння: минулоріч за аналогічний період таких пожеж було 131.

Про це повідомляє Головне управління ДСНС у Чернігівській області на своєму сайті.

Лісівники подають таку статистику: у порівнянні з 2024 кількість лісових пожеж зменшилася більш ніж удвічі – з 246 до 109.

Площа пожеж теж скоротилася – з 475,98 га у 2024 році до 85,91 га у 2025-му.

«Це результат системної роботи лісівників – оперативного реагування та виїздів на місця загорянь, а також постійного підсилення техніки: від сучасних телевізійних систем спостереження до нових пожежних модулів», - підмітили в офісі.

Також ДП «Ліси України» повідомили, що продовжують поповнювати парк протипожежної техніки. До кінця цього року на філії планується передати ще 2 сучасні пожежні автомобілі та 5 лісопожежних модулів для оперативного реагування.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Відключення по Чернігівщині на понеділок, 5 січня: скільки годин сидіти без електрики

04 СІЧНЯ 2026, 22:20

Вiдео

Військовий оглядач повідомив про новий вид "шахеда": чим небезпечний

04 СІЧНЯ 2026, 21:03

Працювала у друкарні: зарплата була більша, ніж у директора

04 СІЧНЯ 2026, 18:16

Росіяни атакують прикордонну громаду: є руйнування

04 СІЧНЯ 2026, 15:39

Лікарка-дерматолог консультує військових телефоном: у бліндажах атакують земляні блохи

04 СІЧНЯ 2026, 14:55

На Чернігівщині перекинулась вантажівка, що перевозила яйця. ВІДЕО

04 СІЧНЯ 2026, 12:42

Вiдео

У селищі на Чернігівщині завершили відновлення ліцею: майже всі кошти міжнародні

04 СІЧНЯ 2026, 11:46

ТОП-переглядів