У Чернігові жінка раділа смертям українських військових. Державний прапор називала ганчіркою

30 ТРАВНЯ 2025, 16:02

4892

Василенко Соломія

Наталія Чернобай

Наталія Чернобай

16 травня під Чернігівським апеляційним судом зібралося понад три десятки матерів, вдів загиблих воїнів. Тримали в руках їх портрети. Прийшли підтримати прокурора, котрий просив суд з цілодобового домашнього арешту змінити запобіжний захід на тримання в СІЗО для 41-річної Наталії Чернобай, секретарки судових засідань Деснянського райсуду Чернігова. Жінки обурювалися її словами та діями.  

7 травня Чернобай затримала СБУ за підозрою у виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії Російської Федерації проти України. На заставці екрана її мобільного телефону був герб Росії.

На одному з відео, котре потрапило в інтернет, вона йде кладовищем  «Яцево» і говорить: «Веду репортаж из самого веселого места города  Чернигова за последние два года. Хочу отчитаться, что все супер гут. Сине-желтих тряпок становится все больше. Поэтому все будет хорошо. Победа будет за нами. Слава России». І ще чимало подібного знайшли в її телефоні.

Матері і вдови ладні були розірвати підозрювану. Чекали, стояли при вході. Та її завели в суд через чорний хід. На суді Чернобай просила вибачення перед рідними загиблих. Запевняла, що доки два дні сиділа в ізоляторі тимчасового тримання, усвідомила, що чинила. Мовляв, нічого не розповсюджувала, лише листувалася зі знайомими. Колегія суддів вислухала доводи прокурора і захисника Чернобай та ухвалила відправити підозрювану в СІЗО з правом внесення застави 242 240 гривень. Як тільки хтось внесе ці гроші, вона вільно ходитиме містом. 

Чернобай працювала в суді 20 років. У березні вона подала заявку до Вищої кваліфікаційної комісії на посаду судді місцевого суду. До цього якось пройшла всі узгодження. Хоча про її позицію і поведінку ще влітку 2022 року правоохоронцям надходили сигнали.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

Схожі новини

У Чернігові посеред міста впав безпілотник

22 БЕРЕЗНЯ 2026, 14:48

У Чернігові в АТБ пролунав вибух: є постраждалі

22 БЕРЕЗНЯ 2026, 14:24

«Феї чистоти»: хто і як сортує сміття у громаді Чернігівщині, скільки заробляють на цьому

22 БЕРЕЗНЯ 2026, 12:43

Вкусив: військовий тричі ударив ножем пса Умку

22 БЕРЕЗНЯ 2026, 11:20

Убили корову та цілили по енергетиці: наслідки російських обстрілів по Чернігівщині за добу

22 БЕРЕЗНЯ 2026, 09:20

Графіки обмежень електрики по Чернігівщині 22 березня: до півдоби без світла

22 БЕРЕЗНЯ 2026, 07:31

Тепер родинний бізнес: перші тюльпани до свята виростила 48 років тому

21 БЕРЕЗНЯ 2026, 19:54

ТОП-переглядів