Колектив видання «Челайн» презентував власну книгу «Нескорена Чернігівщина». У ній - свідчення очевидців, розповіді волонтерів та захисників. На черзі - англомовна версія, аби світ більше знав про злочини росіян та героїзм українців.
"Будемо максимально старатися, щоб кожна історія, кожен біль, кожне переживання, патріотизм, героїзм народу залишився на сторінках книг", - каже Павло Солодовник, журналіст.
Передмову до книги написав відомий історик Сергій Бутко. Кожна така книга – вагомий внесок у літопис війни та національну пам'ять народу.
"По-перше, це портрет нас, нашого народу краю, потртет ворога. Це вагомий внесок в літопис війни, щоб потім змогли осмислити. Це внесок у розвиток у національної пам'яті", - прокоментував Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті.
Правоохоронці теж готові допомагати авторам книг про битву за Чернігівщину.
"Нам є що казати. Чернігів один з перших направив кримінальні провадження до суду щодо полонених, є заочна форма притягнення. Будемо раді працювати з авторами", - каже Сергій Василина, прокурор Чернігівської області.
Поки йде війна багато чого ще не можна виносити на загал. Проте попереду у науковців ще чимало роботи.
"Час Чернігівський" писав про книги про оборону Чернігова: