Структура створена і працює на базі ГУНП Чернігівської області.
Зокрема, завданням центру є встановлення місця знаходження безвісти зниклих в умовах воєнного стану військовослужбовців та цивільних осіб.
Координаційний центр був створений з метою підвищення результативності пошукових дій, а також для комунікації з родинами зниклих громадян, інформує поліція області.
Заступник начальника відділу слідчого управління обласної поліції Сергій Нежиборець зазначив, що серед основних завдань Координаційного центру є збір оперативної інформації про місце зникнення особи, відбір біологічних зразків у родичів для майбутньої ідентифікації, чітка співпраця з громадянами, які втратили зв’язок зі своїми близькими, які перебували в зоні проведення бойових дій.
Чернігівський регіональний представник Секретаріату уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин МВС України Катерина Смуригіна додає - працюють над обміном інформацією, яка буде сприяти розшуку зниклих, між усіма дотичними до цього питання органами та установами.
Ще один момент - внесення даних до реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин та надання витягів з нього, уточнює юристка Смуригіна. Але найголовніше - все ж таки комунікація з рідними під час усього процесу розшуку.
«Шановні громадяни, якщо вам відомі факти зникнення безвісти громадян, в тому числі за особливих обставин, їх викрадення або взяття у полон, ви можете звернутися до найближчого підрозділу поліції із відповідною заявою, або ж до учасників робочої групи Координаційного центру за номерами: 093-60-45-241, 073-31-24-604, 063-87-44-354, 063-816-24-75, 067-89-22-015», - інформує Коордцентр.
За кожним фактом зникнення особи за особливих обставин, викрадення або потрапляння у полон слідчими Національної поліції розпочинається кримінальне провадження (відомості вносять до Єдиного реєстру досудових розслідувань).
Зауважимо, що відомий чернігівський журналіст Дмитро Карпенко неодноразово наголошував у інтервʼю, що в Україні діє цілий комплекс установ, який працює над розшуком зниклих військових. Тож, родичам немає потреби розшукувати рідних через соцмережі. Тим паче, що це може нашкодити як самому військовому, так і його побратимам, негативно вплинути на подальші процеси обміну.
Також 14 червня за результатами репатріаційних заходів в Україну повернули 254 полеглих Оборонців. Чи є серед них чернігівці - поки не повідомили.
Як інформує Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, вдалося репатріювати тіла 221 Захисника, що воювали на Донецькому напрямку, 25 полеглих воїнів на Запорізькому напрямку, 4 полеглих Оборонця з Луганського напрямку та 4 загиблих воїна, тіла яких передані з моргів на території рф.
Репатріація тіл відбулася за сприяння Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Мінреінтеграції, Уповноваженого зі зниклих безвісти у співпраці з Об’єднаним центром при СБУ, ЦВС ЗСУ, іншими силовими структурами, відомствами та міжнародними організаціями.
Збройні Сили України перевезуть репатрійовані тіла та останки до визначених державних установ. Представники правоохоронних органів та судово-медичні експерти встановлять особи загиблих.
Після ідентифікації тіла Оборонців передадуть родинам для прощання та поховання.
"Час Чернігівський" писав про таке: