У Чернігові перейменували вулицю: мешканці влаштували свято

25 ЛИПНЯ 2023, 18:52

2123

Мешканці будинків на вулиці Антонія Печерського (Чернігів, Лісковиця) відтепер вважають 23 липня своїм місцевим святом. Адже це день вшанування преподобного Антонія, на честь якого вулиця нещодавно перейменована. Це свято для мешканців вулиці влаштували громадські діячі, працівники НАІЗ "Чернігів стародавній" та представники Православної церкви України.

У Чернігові перейменували вулицю: мешканці влаштували свято

Свою нову назву вулиця отримала 1 червня. До того вона називалася вулицею Ушакова. Перейменована на виконання Закону щодо деколонізації топонімії. Антоній Печерський (983 - 1073 р.р.) народився в Любечі й заснував у Київській Русі чернецтво, створив майбутню Києво-Печерську Лавру, а також і печерний монастир у Чернігові на Болдиній горі.

Ідею надати вулиці ім'я Антонія Печерського першою запропонувала місцева мешканка Наталія Тимченко, а інші жителі підтримали її. Це рідкісний випадок, кажуть представники міської комісії з топонімії - коли місцеві жителі самі пропонують нову назву вулиці й відстоюють своє рішення.

У Чернігові перейменували вулицю: мешканці влаштували свято

Наталія Тимченко

Джерело: "Північна Брама"

"Час Чернігівський" писав про переменування:

Схожі новини

Неспокійний вечір у Чернігові: вибухи

29 БЕРЕЗНЯ 2026, 21:27

Чернігівщина: щебінка, верейки та інші заробітки

29 БЕРЕЗНЯ 2026, 18:50

«Герань» ударила у стіну кімнати, де спала Марія. На Менщині прощались із загиблою

29 БЕРЕЗНЯ 2026, 17:25

Беушні, але хороші: соцпрацівники отримали велосипеди

29 БЕРЕЗНЯ 2026, 14:30

Корекційний психолог розповіла, що таке аутизм і як його виявити

29 БЕРЕЗНЯ 2026, 13:42

Колишній голова РДА воював чотири роки. У громадах втрати

29 БЕРЕЗНЯ 2026, 12:20

Температуру бий, доки не виросла: чи пішов на спад грип А

29 БЕРЕЗНЯ 2026, 11:58

ТОП-переглядів