У Чернігові міська влада закриває очі на нищення озера та засмічення лісопарку

16 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:37

5140

У Чернігові міська влада закриває очі на нищення озера та засмічення лісопарку

У Чернігові біля одного з озер містяни виявили гори будівельного сміття. Знімальна група «Часу Чернігівського» прибула на це місце, щоб дізнатися, чи існує тут шкода екології.

Відео, де небайдужий чернігівець поблизу озера Земснаряд фіксує гори сміття, яке закопується будівельною технікою, з’явилось у телеграм-каналі «Труха. Чернігів». Виявилось, ця ділянка має давню історію.

"Історія цієї ділянки почалась ще у 2008 році, коли одне приватне підприємство захотіло отримати її в оренду, звернулось до Управління земельних ресурсів чернігівської міськради. Але в процесі погодження Управління охорони навколишнього середовища Чернігівської області тодішнє надало негативний висновок, оскільки ця ділянка знаходиться у прибережній захисній смузі о. Земснаряд і не погодила цей матеріал", - пояснює Олександр ГАШПАР, правозахисник.

 Олександр ГАШПАР, правозахисник

 Олександр ГАШПАР

Попри це земельну ділянку передали в оренду підприємству «Будмірантарінвест». Наталія Осіковська, якій це підприємство тоді належало, каже: не має жодного відношення до цієї землі. Вона дійсно була директоркою даного підприємства, але дуже давно. Наразі це підприємство зі статутним капіталом аж у 50 грн керується Тетяною Губською.

Ми зателефонували до неї по коментар, відповідь готові оприлюднити, щойно її отримаємо. Тим часом у міській раді кажуть – жодних порушень нема.

"Там, по суті, болото. Грунти такі, що там не можна ні пройти, ні проїхати. Компанія уклала договори з іншою приватною компанією на підсипку цієї дороги. От і вся сенсація", - повідомив Олександр ЛОМАКО, в.о.міського голови.

Олександр ЛОМАКО, в.о.міського голови

Олександр ЛОМАКО

Очевидно, під іншою приватною компанією Олександр Ломако мав на увазі власників зруйнованого готелю «Україна», який належить родині чернігівських бізнесменів Тарасовців. Нещодавно стартували роботи по демонтажу цієї будівлі, а будівельне сміття вивозили саме на берез озера.

Цікаво, що термін оренди цієї ділянки вже сплив.

"Термін оренди цієї ділянки сплив у 2022 році. Але у 2023 році Управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради зафіксувало використання цієї ділянки без правовстановлюючих документів і виписало підприємству штраф ту понад 114 000 грн", - каже Гашпар.

Попри це, міськрада рада чомусь подовжила оренду приватному підприємству. Поки можновладці кажуть, що все в порядку, Чернігів тоне у незаконній забудові, що не зважає на екологію та придеснянські озера, які, схоже, наші внуки зможуть побачити лише в YouTube.

"Час Чернігівський" писав про таке: НАШІ ЛЮДИ: гід з парку природи про повернення екосистем у час Давньої Русі

Схожі новини

Суди за неявку по бойовій повістці: зібрали деякі приклади по Чернігівщині

26 ТРАВНЯ 2024, 16:56

Військові повідомили деякі подробиці щодо вибуху в Чернігові 25 травня

26 ТРАВНЯ 2024, 14:29

Герою назавжди 22, єдина дитина в родині: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України

26 ТРАВНЯ 2024, 13:54

«Коли почало бахкати — тривоги не було, але я увімкнула сирену". Стріляли з РСЗВ

26 ТРАВНЯ 2024, 12:21

Подружжя вчителів із Чернігівщини власноруч збирає дрони

26 ТРАВНЯ 2024, 11:22

Ворог обстрілював найпівнічніші громади Чернігівщини: ситуація на ранок 26 травня

26 ТРАВНЯ 2024, 08:19

Трьох загиблих бійців ЗСУ поховали на Чернігівщині

26 ТРАВНЯ 2024, 00:31

ТОП-переглядів