У Чернігові чиновники не дозволяють власникам відновити готель "Україна"

06 ЧЕРВНЯ 2023, 16:56

2274

Шокуючі подробиці стали відомі журналістам «Часу Чернігівського» у справі щодо зірваного даху готелю «Україна». Нагадаємо, частину даху зірвало шквальним вітром, уламки впали на проспект Перемоги, пошкодивши контактну тролейбусну мережу.

Випадку із аварійним дахом можна було запобігти. Власники готові були почати реконструкцію готелю, а відповідно і демонтаж. Запит на отримання відповідних дозволів підприємство надіслало міській раді 17 травня 2023 року, однак отримало відмову.

Тим часом, ще у серпні 2022 року рятувальники зняли частину пошкодженого даху, яка загрожувала обвалом. А от для подальших робіт власники звернулись до міської влади.

«Просимо надати містобудівні умови та обмеження для розробки проектно-кошторисної документації реконструкції (відновлення) готелю «Україна», - йдеться у листі власника (ПАТ АТП 2550) до Управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради.

A picture containing text, paper, letter, inkDescription automatically generated

Як не дивно, власнику відмовили.

Причина, як йдеться у листі – «Зауваження управління земельних ресурсів міської ради до врегулювання земельних питань». Це при тому, що знищена або пошкоджена власніть повністю звільняється від сплати земельного податку, якщо обʼєкт внесено до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією рф (є відповідне розʼяснення ДПСУ від 18 травня 2023 року).

* * *

Тим часом, у міській раді через падіння частини даху зруйнованого готелю на проїжджу частину 5 червня зібрали комісію ТЕБ та НС Чернігівської міської ради.

А в.о. мера Чернігова Олександр Ломако під час наради 5 червня жодним словом не згадав, що міська влада фактично заборонила реконструкцію готелю, посилаючись на "неврегульовані земельні питання".

— Ми вже піднімали питання з цією будівлею і не один раз. Міський голова Владислав Атрошенко також неоднарозово його проговорював під час нарад, ми писали листи власнику споруди. За нашою вимогою була поставлена огорожа. Ну, і попереджали, що може призвести до такого, що внаслідок руйнувань постраждають чи люди, чи майно. На жаль, так воно і сталося. Вже рік пройшов і дій ніяких немає, — сказав Олександр Ломако.

"Час Чернігівський" писав про стан укриттів: У Чернігові набирає обертів скандал з укриттями: чернігівці масово скаржаться на бездіяльність мерії

Схожі новини

Фото

Книжки та малюнки з Чернігівщини – на «Українській книжковій полиці» в Польщі

21 ТРАВНЯ 2024, 19:43

Вiдео

Латвія оздоровить дітей з Чернігівщини і допоможе відновити пошкоджену ворогом енергетику

21 ТРАВНЯ 2024, 18:13

Як нині живе прикордонна громада Чернігівщини, що межує із союзницею рф, ворожою білоруссю

21 ТРАВНЯ 2024, 17:11

На війні загинув випускник Чернігівського ліцею з посиленою військовою та фізичною підготовкою

21 ТРАВНЯ 2024, 16:20

Відомий письменник-ніжинець знявся у кіно…26 років тому

21 ТРАВНЯ 2024, 16:13

На Чернігівщині продають агропідприємство за понад 3 мільйони доларів

21 ТРАВНЯ 2024, 15:21

Підняти вартість проїзду та додаткові гроші з бюджету: мерія знову натякає, що перевізники не вийдуть на рейси

21 ТРАВНЯ 2024, 15:13

ТОП-переглядів