У чернігівській «Просвіті» шоковані заявами Атрошенко

Лип 19, 13:08

2448

У чернігівській «Просвіті» шоковані заявами Атрошенко

Владислав Атрошенко

До питання перейменування вулиць у Чернігові міська рада повернеться після перемоги. Таке мер Владислав Атрошенко розповів в інтерв’ю "Дзеркалу тижня".

Запитання журналіста:

Ініціативна група з перейменування вулиць при управлінні культури пропонує перейменувати більше 140 вулиць. Яка ситуація зараз? Чи важливо наразі продовжувати декомунізацію?

Відвідь Атрошенка:

Такі сигнали від міст важливі. Ми проводимо суспільне обговорення, і це питання турбує людей. Та оскільки війна ще триває, а зміна назв вулиць потягне за собою клопоти для людей — зміну паспортних даних, реєстрації, особових карток із надавачами послуг, а заміна цих бланків буде не безкоштовна і займе багато часу, ми повернемося до цього питання після перемоги. Обов’язково.

Слова мера обурили багатьох чернігівців.

Приміром, спеціальну заяву з цього приводу 18 липня випустило правління обласного товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

«Зі здивуванням ми прочитали в інтерв’ю інтернет- виданню “Дзеркало тижня» слова чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, де він говорить про перейменування вулиць міста лише після перемоги, бо, мовляв, «зміна назв вулиць потягне за собою клопоти для людей — зміну паспортних даних, реєстрації, особових карток із надавачами послуг, а заміна цих бланків буде не безкоштовна і займе багато часу», - йдеться у заяві.

Просвітяни кажуть – жодних проблем із документами у людей і не виникало, коли у 2015-2017 роках в Чернігів під час декомунізації змінив назви 118 вулиць

«Адже, наприклад центри надання адміністративних послуг автоматично міняють назв відповідно до рішення місцевих органів влади. А подібні чутки, як у його цитаті – не більше, ніж чутки обивателів, а не рівень міського голови. Єдині затрати – вартість виготовлення та встановлення нових табличок», - кажуть у просвітяни.

«Невже в древньому історичному Чернігові мають бути вулиці російської 77 гвардійської дивізії, чи російської героїні Зої Космодем’янської, яка в мороз палила хати російських селян, чи секретаря Пєнєвського райкому комсомолу Калінінської області Лізи Чайкіної? Або може не муляє в часі російсько- української війни найменування вулиць Московської, Костромської, Курської тощо? Чи сталінських генералів, як, скажімо, Фікселя – командира Лоєвського плацдарму, де було бездарним командуванням свідомо понищено десятки тисяч наших мобілізованих земляків, що їх прозвали «сірими свитками» - неозброєних, ненавчених, які зробили тоді Дніпро кривавою рікою? Чи не сталінського маршала Рокоссовського захищає Владислав Атрошенко? Як же він збирається налагоджувати зв’язки з містом Жешув, якщо того маршала ненавидять у Польщі, як сатрапа?».

Читати також: У Чернігові пропонують перейменувати вулицю чи площу на честь 1 окремої танкової бригади

Схожі новини

Версія з вибухом танку Т-72 на Зябрівці - підтверджується. Є постраждалий

Сер 15, 06:07

Вiдео

У новому РАЦСі: у Ніжині народилася ще одна родина захисників

Сер 14, 21:54

Вiдео

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Сер 14, 20:34

Фото

ФК «Чернігів» у сезоні 2022/2023 виступатиме у Першій лізі

Сер 14, 17:59

Фото

У Мені на благодійному ярмарку зібрали 20 тисяч гривень для ЗСУ

Сер 14, 14:40

Від цього літа чернігівську вівсянку можна буде скуштувати у Польщі та Молдові

Сер 14, 11:20

У Чернігівські політехніці розповіли, коли і як почнеться новий навчальний рік для студентів

Сер 14, 10:24

ТОП-переглядів