Відповідно до опублікованої держзакупівлі поблизу селища Калініне в Гомельському районі планується «Будівництво майданчика навчально-матеріальної бази поблизу н. п. Калініне Гомельського району», публікує білоруське опозиційне видання «Гомельскі Флагшток». Село Калініне розташоване усього в 49 км від кордону з Чернігівською областю.
Опубліковані документи не містять вартості будівництва та деталей щодо відомчої належності об'єкта. Є лише вказівка на будівельний клас складності — К-5 (це найпростіший клас будівництва) та назва проектної організації — гомельський Гіпроживмаш.
Роботи з моніторингу цін на будівництво цього об'єкту будуть проводити з 5 жовтня до 4 грудня 2023.
У відкритих джерелах поняття «навчально-матеріальна база» зазвичай пов'язане з об'єктами збройних сил чи МНС.
Одначе, як пише «Флагшток» у Гомельському райвиконкомі не знають про майбутнє будівництво. Карта земельного кадастру білорусі не містить ділянок для будівництва бази у районі села Калініне.
Про характер будівництва підказав інший тендер. У сусідній Брестській області у серпні завершилася закупівля послуги «Будівництво майданчика навчально-матеріальної бази поблизу н. п. Саки Жабинківського району». Там на будівництво бази планується виділити досить серйозну суму - 227,5 тис білоруських рублів (близько 700 000 $).
Як раніше вказувала моніторингова група «Беларускі Гаюн», у селищі Саки в червні 2023 була зведена друга відома ділянка ліній оборонних споруд, що є ланцюгом окопів і бліндажів.
«Можна припустити, що під Гомелем біля села Калініне збройні сили відпрацьовуватимуть оборону та штурми умовного укріпрайону. Відомо, що у 2023 році біля селища Калініне з'явилися лінії протитанкових укріплень. Двокілометрову ділянку оборонних споруд було зведено за 20 кілометрів від кордону з Україною на Чернігівському шосе. Оборонну лінію було зведено до показових навчань за участю міністра оборони Хреніна», - резюмують у «Флагштоці».
"Час Чернігівський" писав про таке: