Таку інформацію із посиланням на власні джерела оприлюднило місцеве опозиційне видання «Наша Ніва».
За словами ресурсу, рішення про проведення прихованої мобілізації прийнято, вона пройде під виглядом перевірки боєздатності. Доукомплектація бойових частин часто робить вірогідним сценарій ескалації на кордоні між білоруссю та Україною.
Видання «Наша Ніва» з посиланням на свої джерела повідомляє, що Лукашенко ухвалив рішення про проведення прихованої мобілізації, яку мають намір провести під виглядом перевірки боєздатності. Таким чином розраховують набрати щонайменше 2000 людей.
Видання повідомляє, що про це їм повідомили кілька незв'язаних джерел. За їхніми даними, Лукашенко вирішив не заявляти про це публічно, з урахуванням наслідків такого рішення в рф. Також сказано, що насамперед така «прихована мобілізація» торкається мешканців невеликих сільських білоруських районів. У великих містах поки це не буде проводитися.
У той же час, сам Лукашенко заявив:
"Введено контртерористичні заходи у зв'язку із загостренням ситуації по периметру наших кордонів. Згідно з документами, які у нас на цей випадок передбачені в союзі Білорусі та Росії. Це давно прописано... Усе за планом".
А білоруський Комітет держбезпеки повідомив, що в країні не вводили режим "контртероритиної операції".
Найбільший акцент на мобілізованих тих спеціальностей, яких бракує в російській армії.
Одне із джерел видання повідомляє, що «на збори» вже викликають водіїв. Інше – «кухарів, водіїв, технічний та допоміжний персонал». Можливо, мова йде про набір на першому етапі тих обслуговуючих фахівців, які зможуть забезпечити підготовку самих мобілізованих і техніку для них.
«Тривогу треба буде бити, коли кількість мобілізованих перевищить п'ять тисяч. Це означатиме створення ударної групи на якомусь напрямку. Якщо перевищить 10 000 — кілька груп», — каже джерело.
«З 12 жовтня по 12 листопада у військових комісаріатах проводиться звірка облікових даних з місцевими адміністративно-виконавчими органами та підприємствами», – про це вже публічно говорять військові комісари в пропагандистських ЗМІ. Раніше такі звірки не проводилися.
«В українців є всі підстави не допустити повторного нападу на Київ, який, судячи з непрямих ознак, зараз може готуватися. Водночас будь-який превентивний удар по росіянах у білорусі можна трактувати як напад на білорусь», – каже наш співрозмовник.
«У Мінську досі вірять, що переможе «союзна держава білорусі та росії», - заявив голова місцевого КДБ Іван Терцель у недавньому виступі перед працівниками БелАЗу, і навіть уточнив терміни початку «перелому» – листопад 2022 року. Якщо прихована мобілізація розпочнеться зараз, то вона завершиться до середини листопада.
В свою чергу командувач Об'єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв в ефірі телемарафону 13 жовтня повідомив, що Генштабу прекрасно відомі всі ці загрози.
«Зараз на території білорусі знаходяться військовослужбовці збройних сил рф – приблизно до 1000 осіб. Також там знаходяться 6 російських літаків ударного типу, чотири пускові установки оперативно-тактичного комплексу Іскандер та 12 зенітно-ракетних комплексів С-400. На території рб проводяться заходи щодо підготовки аеродромної мережі та інфраструктури для розгортання на цій базі військ росії. Сьогодні було оголошено на території білорусі чергову перевірку готовності збройних сил рб до дій, тренування, закидання у певні райони. Тобто чергова демонстрація їхньої готовності та штучне підвищення градусу напруги», - сказав Наєв.
Він додав, що створене спільне регіональне угруповання та збільшення чисельності російських військ на території білорусі може бути використане для наступу рф на Україну з боку білорусі.
«Із накопиченням сил та засобів збройних сил білорусі та росії створюватимуть загрозу повторного наступу в північній оперативній зоні, зокрема на Київ. Рівень цих військових загроз постійно вимірюється розвідкою та партнерами. Ми також реагуємо на збільшення цієї загрози, вживаємо заходів, щоб наші війська були у відповідній чисельності та були з більш високим потенціалом. Станом на сьогодні ситуація повністю контрольована, і ми до наступу з республіки білорусь на сьогодні готові», - наголосив Наєв.
"Час Чернігівський" слідкує за темою можливого наступу на Україну з боку білорусі. Ось кілька публікацій на цю тему:
- У «Гаюні» спростували заяву про розміщення у білорусі армії рф на 120 тис. людей
- Лукашенко розказав про 400-500 українських біженців, які щодня прибувають в білорусь
- Росіяни перекидають літаки, людей і техніку на прикордонні з Україною аеродроми білорусі
- Віктор Ніколюк розповів як будуть захищати Чернігівщину у разі нападу із білорусі
- У білорусі готуються воювати з Україною взимку?