Медсестра Ганна Власова працює в реанімаційному відділенні чернігівської міської лікарні №2. Під час облоги Чернігова вона разом з чоловіком та маленьким сином працювала і жила прямо в лікарні.
Каже, не могла покинути хворих і поранених чернігівців, тому і лишилася за покликом серця. Допомагав доглядати за пацієнтами і син. Страшно було кожного дня, а особливо під час масованого артобстрілу лікарні.
"Я працюю з важкими пацієнтами. У нас ліжка інтенсивної терапії та анестезіології. 16 березня, коли попали під обстріл. Тоді було найважче. Посипалися вікна, скло, була паніка, але взяли себе в руки і продовжували працювати. Були пацієнти з пораненими ногами, руками, а якби ми впали у паніку, я представляю, що було б з людьми, їм і так було важко", - розповідає Ганна Власова, медсестра реанімаційного відділення ЧМЛ №2.
Понівечені стіни та вікна Другої міської лікарні нагадують про ті страшні дні облоги. Медики закладу тоді надали допомогу понад одній тисячі пацієнтів. Було прооперовано близько 300 поранених містян. Їх потік був настільки великим, що доводилося розгортати додаткові операційні.
"Потік людей був колосальний. Розгорнули додаткову операційну на 1 поверсі, було складно людей підіймати і небезпечно. Медикаменти були, в роботі цього вистачало, з інструментів були проблеми з кістковими фіксаторами, бо їх запасів не розраховано на війну", - згадує Костянтин Турков, лікар-хірург ЧМЛ №2.
Працівників Другої міської лікарні привітали з професійним святом Дня медика керівники Чернігівської обласної військової адміністрації. Подякували кожному, насамперед за подвиг під час бойових дій, за роботу у надзвичайно складних умовах. Завдяки злагодженим, професійним та самовідданим діям вдалося врятувати найцінніше - життя чернігівців.
"Ти дав клятву і маєш за серцем, за душею, за покликом рятувати життя в будь яких умовах. Я дуже дякую, що робите і робили в ці важкі для Чернігівщини часи", - каже В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.
Державні нагороди та відзнаки з нагоди дня медика у Чернігові вручали не тільки лікарям та медсестрам , а й водіям «швидких», інтернам, технічним працівникам. Усі вони проявили героїзм, рятуючи людей.
Зараз у Чернігові поступово відновлюють пошкоджені ворогом лікарні, працівники, що виїхали, повертаються на роботу. Цьогорічний День медика з присмаком суму і болю. Та попри складнощі і тривогу, люди в білих халатах вірять в мирне майбутнє і перемогу України.
Читати також: Сімейні лікарі з громад під Черніговом отримали нові авто