Чернігівка Ганна Жмурко з початку нового року виграла дві золоті нагороди на чемпіонатах України з легкої атлетики. Перемога на дистанції 3000 метрів з бар’єрами – стала особистим рекордом чернігівки.
"Я показала гарний результат, і для цього потрібно було докласти багато зусиль і часу. Вдячна, що виходить це робити. Для цього є час, приділяється увага, мотивується. Буду старатися підтримувати в спортивній формі, давати приклад іншим.
На літній сезон запланувала хороший результат: стати майстром спорту міжнародного класу, проте будемо дивитися на ситуацію в країні, як буде ця агресія розвиватися, як будемо виходити з цього", - каже Ганна Жмурко, поліцейська, спортсменка.
Ганна Жмурко під час змагань
Ганні вдається поєднувати спорт і роботу в поліції, де вона працює інструктором. Наприкінці лютого 2022 року, коли тисячі людей тікали з Чернігова, вона навпаки повернулася в рідне місто і досі на службі.
"Я інструктор з особистої безпеки. Займаємося навчанням, перепідготовкою, проводимо заняття з тактики, особистої безпеки, велика сфера. Багато курсів з тактичної медичцини. Я там можу поєднувати спорт. Є години самопідготовки. Керівництво заохочує спортсменів, якщо є де себе реалізувати. Є можливості це зробити", - каже Ганна.
Чернігівка могла б будувати гарну спортивну кар’єру і представляти Україну на міжнародних змаганнях, але війна вносить свої корективи в життя кожного українця. Анна каже, що змінилися і її пріоритети і її ставлення до життя.
"Кожна людина зробила для себе вибір з початку повномасштабного вторгнення. Хто хотів виїхав, хто рятував дітей, це в основному жінки. Я знала, що виконуватиму певні функції. Думок не було інших, ніж залишитися тут на своїй землі, з рідними. Це для кожного основне, своя земля сім’я. Тут наша домівка. Я не скажу, що мене війна змінила. Ставлення змінилося до оточуючого, до життя. Стала більше цінувати буденність. Раніше кожен день був схожий на попередній. Зараз не так. Зараз основне берегти життя, берегти дітей", - каже Ганна Жмурко.
"Час Чернігівський" писав про таке: У відновленій після ворожої окупації школі на Чернігівщині вперше провели великі змагання