Троїцьким собором вже опікується Національний заповідник «Чернігів Стародавній». Насамперед, тут все прибрали, обстежили і провели експертизи. Науковці завершують роботи, аби незабаром відкрити храм для відвідувачів.
Інна Непотенко, заступниця гендиректора з наукової роботи НЗ «Чернігів Стародавній»:
На сьогодні частина робіт проведена. Троїцький собор - один із головних, який відвідують у Чернігові. Тому ми робимо, щоб якнайшвидше відкрити його для відвідуачів. Найближчим часом поступово відкриватимемо його. Слідкуйте за анонсами на нашій сторінці у фейсбук, коли саме буде відбуватися.
Троїцький собор – одна з візитівок Чернігова. Збудовано в період розквіту міста епохи барокко, передусім завдяки фінансуванню гетьмана Мазепи. Про це говорять кілька фактів, які наводять науковці.
Інна Непотенко, заступниця гендиректора з наукової роботи НЗ «Чернігів Стародавній»:
Над іконостасом знаходиться арка, де вибито стіну. Там знаходився напис, що коштом Мазепи здійснювалося будівництво. На гетьмана наклали анафему і церковники, аби закрити написи, частину збили і залишилося кілька слів. Ще одним свідченням є зображення Іона Предтечі, який був патрональний святим Мазепи. Людей, які надавали підтримку часто зображували на стінах соборів. Дослідники припускають, що в образі Іоана Предтечі зображено Івана Мазепу.
Крім того, є ще кілька унікальних фактів, завдяки яким чернігівський храм особливий.
Інна Непотенко, заступниця гендиректора з наукової роботи НЗ «Чернігів Стародавній»:
Тут представлено розписи настіннні трьох періодів. Відразу при вході початковий етап, надалі 18-19 ст.. Унікальною особливістю є те, що відомі молитви зображені у настінних розписах у соборі. Тут знаходяться мощі трьох святих і можна відчути наскільки наповнений духовно собор завдяки присутності цих святих.
Незабаром храм також поповнять іконами з фондів заповідника.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Священник з Чернігова звернувся до Онуфрія з проханням вийти з РПЦ