У квітні і на початку травня Чернігівщиною прокотилося кілька хвиль зворотніх заморозків. Температура знижувалася до 7-8 морозу. Люди у соцмережах бідкалися на загибель рослин, серйозні пошкодження і втрату врожаїв. Насамперед, плодових дерев, винограду, ягід. Постраждало чимало розсади і висаджених у відкритий грунт рослин.
Цілу ніч спасали сад. Палили вогонь у півшостого ранку -6. Пупянки мерзлі. Дим на черешню нічого не допомогло...Наслідки морозу. Все чорне. -7 вночі було...Я просто в шоці. Все померзло. Шо з полуницею? Лід, - так описували ситуацію селяни.
Від заморозків постраждали не тільки особисті селянські господарства, а й аграрії, кажуть в департаменті агропромислового розвитку ОВА. Однак втрати польових культур не критичні.
Василь Жук, заступник директора департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОВА:
Найбільше постраждав озимий ріпак, потім ярий ячмінь, кукурудза на півдні, де посходила, є пошкодження по соняшнику. Із усіх найбільше постраждав ріпак - 10% площ пошкоджено. Аграрїі в процесі оцінки збитків, подальших дій, є пошкодження цукрових буряків, буде пересіватися.
Наразі на Чернігівщині триває посівна кампанія. Ярими культурами планують засіяти понад 900 тисяч гектарів.
Василь Жук, заступник директора департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОВА:
Посіяно 33% ярих культур. Це зернові, активно сіють кукурудзу, соняшник, технічні. Погодні умови на сьодні сприяють посівній. Очікуємо дощі. Це буде компенація за погодні негаразди кінця квітня - початку травня.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Купують українську техніку й отримують компенсацію: як держава підтримує аграріїв Чернігівщини