Перші модульне містечко зводять на Чернігівщині. Тимчасовий прихисток отримують більше ніж 350 українців, які постраждали від нападу росії. Про це повідомили у Чернігівській обласній військовій адміністрації. Кожен модуль забезпечуватиме різні потреби людей. В одному вони безпосередньо житимуть, в інших — готуватимуть та споживатимуть їжу. Також у будиночках обладнають санвузли та душові. Коли перші мешканці зможуть заселитися у нове тимчасове житло розпитаємо у голови Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслава Чауса.
- Коли можуть заселитися люди і наскільки ці будиночки готові до холодів.
Так, на Чернігівщину позавчора прийшло модульне містечко, яке буде розміщено в одному з населених пунктів, який найбільше постраждало від москальскої мразоти. Саме модульне містечко передбачає близько 400 людей для тимчасового розселення, адже ми не хочемо, щоб наші люди жили в такому модульному житлі постійно. Відповідно ми вживаємо заходів щодо відновлення і надання постійного місця проживання для наших мешканців. Але тимчасовий варіант достойний та готовий ввійти у зиму. Ми би хотіли до настання холодів забезпечити мешканців тимчасовим житлом.
- 400 людей – це всі, хто потребують?
Це різні родини, громада буде вирішуватиме і ми допоможемо громаді визначитися, хто потребує. Але це перше модульне містечко, ми очікуємо ще декілька модульних містечок на Чернігівщині. Це будуть різні локації. Найбільше в нас постраждало передмістя Чернігова, це мікрорайони Бобровиці та ЗАЗу і населені пункти, які знаходяться біля Чернігова — Новоселівка, Киїнка.
- Які ваші глобальні процеси щодо забезпечення стаціонарним житлом мешканців, куди будете заселяти людей чи йдеться про переселення цих людей з області?
Переселення з області не передбачається. У нас пошкоджено багатоповерховий житловий фонд і приватний житловий фонд. На сьогоднішній день в області працює декілька добробатів, які допомагають відновлювати житловий фонд. З області виділені кошти та закуплені будівельні матеріали, зокрема на частину будинків в селі Ягідне, яке також дуже сильно постраждало. Також будуть закуповуватись будівельні матеріали за рахунок державного резервного фонду більше ніж на 100 мільйонів. Матеріали надійдуть в громади і спільно з громадами ми будемо відновлювати це житло.
- Щодо заявок про відшкодування на відновлення житла, як це відбувається на практиці.
Так, можна звертатися через Дію. Також у нас є алгоритм і ми про це писали, що громадяни попередньо звертаються до органів Національної поліції, бо це є злочин, який треба зафіксувати. Потім громадяни звертаються до органів місцевого самоврядування, які в свою чергу проводять обстеження зруйнованого і пошкодженого житла. Потім там, де є потреба ми будемо проводити технічну експертизу.
- Щодо активної допомоги добробатів, волонтерських організацій?
Насправді тут є кілька джерел активності. По-перше, нас дуже підтримує Міністерство розвитку громад і територій, по-друге, це волонтерські організації, які зголосилися прийняти активну участь у відбудові, а по-третє, у нас є щире бажання, щоб Чернігівщина була якомога швидше відбудована.
- Яка ситуація на кордоні?
Кордон постійно обстрілюється, район Семенівки, Новгород-Сівеського, це Грем’яч, фактично вся територія прикордоння Чернігівщини обстрілюється. Це відбувається щодня. Крім того, до нас прилітають ракети. Вчора ми збили одну над Семенівкою, позавчора, на жаль, три влучили в ціль біля м. Прилуки. Слава Богу без людських жертв. Тому область не можна віднести до безпечної, як і будь-яку область на території України.
- Для чого це робиться?
Все це робиться для того, щоб тримати нас у напрузі, щоб ми розуміли, що в будь-який час вони можуть перейти до більш активних дій.
- Щодо відновлення стадіону?
На сьогодні ми закінчили розбір основних завалів, те що було зруйновано – ми розібрали. І зараз вишукуємо можливості фінансування та відновлення. Але зараз у нас в пріоритеті житло та об’єкти критичної інфраструктури.
На сьогодні виділено більше 400 мільйонів на відновлення Чернігівської області і це як раз електропостачання, водопостачання лікарні, садочки. На те, що найбільше постраждало та найбільше зруйновано.
- Що з дорогами та мостами?
Щодо доріг та мостів, на сьогодні на половині мостів, що були зруйновані, вже збудовані альтернативні спорудження поруч, а постраждало в області більше ніж 20 мостів. Також ремонтуємо дороги, які постраждали. Як тільки спаде висока вода, то зробимо понтонний міст, який скоротить час руху з Чернігова до Києва. Нам дуже допомагає Укрзалізниця, яка відновила сполучення між Черніговом і Києвом та по області, зокрема, з Славутичем. А ще у нас найближчим часом у межах області буде відкрито новий залізничний міст, завдяки якому буде оптимізована логістика у декількох районах.
- Чи повертаються до міста родини з дітьми?
Дуже багато родин з дітьми повертається до міста. Сказати, що у місті безпечно, ні. Постійно про це наголошую. Зараз питання і по новому навчальному року в школах, і по садочках. Цьому питанню приділяємо увагу, бо батькам потрібно працювати, а дітям ходити у садочки….
Читати також: НАШІ ЛЮДИ. Вячеслав Скоряк про облогу Чернігова, хлопців зі сталевими приборами і чим скінчиться війна
Джерело: Телеканал Рада