The Washington Post написав про Чернігівщину: при загрозі вторгнення українці спостерігають, хвилюються, планують — і трохи танцюють

04 ЛЮТОГО 2022, 13:54

1160

Кореспондент впливого американського видання Алекс Хортон побував у Чернігові та на прикордонній території Чернігівщини, щоб оцінити рівень загроз та стресу, яких зазнає регіон через дії Росії.

Поки російські війська скупчуються навколо України, наче залізний півмісяць, Катерина Пономаренко тримає тривожну валізку біля вхідних дверей, переживаючи, що війна знову послідує за нею.

Пономаренко і двоє її синів втекли від інтенсивних боїв у 2015 році після вибухів і обстрілів у її місті під Донецьком на сході України, де проросійські сепаратисти взяли зброю в руки роком раніше. Сім’я почала заново в Чернігові, на відстані понад 640 км від тліючого конфлікту на сході.

Тепер 39-річна Пономаренко знову відчуває, що загроза наближається.

Російські війська, танки та артилерія скупчуються вздовж кордону біля Сходу України та рухаються в сусідню Білорусь на півночі для, за словами Москви, спільних військових навчань, які мають розпочатися наступного тижня. Це найближче скупчення російських військ за кордоном України та Білорусі, за 40 км їзди від дому Пономаренків.

«Я хочу підготуватися до найгіршого сценарію і втекти, якщо почнеться війна», — розповіла 39-річна Пономаренко The Washington Post у своїй квартирі в місті з населенням близько 300 000 жителів, яке всіяне історичними соборами і все ще має шрами своєї окупації нацистською Німеччиною у Другій світовій війні.

Близько 5000 російських військовослужбовців перебувають у Білорусі для навчань, запланованих на 10 днів у лютому, заявили українські та американські чиновники, хоча чиновники стверджують, що їх кількість може зрости до 30 тис. За оцінками, Росія розмістила близько 100 000 своїх військовослужбовців уздовж українського кордону далі на схід.

Тим часом, деякі місцеві жителі, зокрема, у Сеньківці, досі ностальгують за благами Радянського Союзу і переконані, що Росія не нападе, «бо там наші брати і ми один народ».

Біля самої стели трьох народів прикордонники не рекомендують зупинятися і не робити селфі на її тлі нікому - інакше дві інші країни можуть розцінити це як провокацію.

У самому Чернігові три чверті місцевих жителів вважають, що Росія врешті-решт, так і не зважиться на наступ, в той час як 25% переконані - північний сусід може піти на будь-які крайнощі.

Тим часом, пише Алекс Хортон, життя у місті йде своїм чередом. Люди працюють, ходять у ресторани, відпочивають, танцюють під живу музику.

Схожі новини

Відключення електроенергії на 22 листопада по Чернігівщині: чого чекати?

22 ЛИСТОПАДА 2024, 01:54

Вiдео

Секретар Чернігівської міської ради знову не зміг зібрати депутатів на сесію

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:53

Відстоював Батьківщину з 2014-го: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:41

Валентина Драгунова приїхала на похорон батька. І залишилась

21 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

ТОП-переглядів