Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев надіслав персонального листа гендиректорці ТОВ "ТК-Домашній текстиль" Анні Нечаєвій, де зауважив, що компанія є лідером галузі зі сплати податків у 2023.
Про це повідомив у соцмережах керуючий групою компаній «ТК-Контакт» Олександр Соколовський.
«Не чекаю під цим текстом багато лайків, бо знаю, що пости про якісь досягнення не так цікаві аудиторії фб, чим щось скандальне або хейтове. Але напишу, бо дуже пишаюсь, що одне з підприємств ТК-Group, а саме “ТК-Домашній текстиль” став у 2023 році лідером галузі (!!!) зі сплати податків!».
А ще він повідомив, що фабрика у Чернігові щомісяця випускає по 400 тис погонних метрів тканин.
В абсолютних цифрах - це:
- 278 млн гривень в держбюджет (ПДВ, податок на прибуток, ЄСВ, та інші);
- 468 працівників;
- 594 тис грн податків на одного працівника;
- 15% податкового навантаження від обороту.
“ТК-Домашній текстиль” займається:
- В2В торгівлею та виробництвом всієї лінійки домашнього текстилю - постільна білизна, матраци, подушки, ковдри, рушники, пледи, одяг тощо;
- виробництвом різноманітних тканин на власному майданчику в Чернігові (це ~400 тис погонних метрів у місяць);
- участю в тендерах на держпоставки виробляємоі на власних майданчиках продукції…
«Наші фабрики створені з нуля і знаходяться у Києві, Чернігові, Одесі, а нещодавно, в 2024 році додались ще виробничі майданчики у Тернополі та Чигирині. Незважаючи на військові ризики, проблеми з браком персоналу та логістикою ми продовжуємо розвиватися і в 2023 році інвестували в розширення власного виробництва більше 2 мільйонів євро. І продовжимо нарощувати інвестиції в 2024. Бо усвідомлюємо, що як би героїчно нас не боронили наші воїни на фронті, без власної економіки в Україні ніколи не буде безпеки!», - Олександр Соколовський налаштований оптимістично.
Він додає, що сплачені податки - це те, що нас же і захищає. Усіх… На жаль, навіть багато держслужбовців цього не усвідомлюють, зауважує він.
Він говорить, що той факт, що компанії відповідальні і мають велике податкове навантаження - не дає жодних привілеїв і не послаблює тиск.
«Не здивую, але досі багато силовиків, які бачать живий і активний білий бізнес і приходять до нас, а не до тіньової економіки. І щоб наповнювати держбюджет, а не чиїсь хотілки, постійно приходиться з кимось воювати. Хоч це дуже прикро не тільки для нас, ми якось відіб’ємося, а для всього МСБ. Але усіх у владі та силових структурах, хто усвідомлює, що вже вкрай потрібно озвучити і втілити чесні та прозорі правила гри, ми дуже підтримуємо!».
У коментарях під дописом також порахували і розмір зарплат в середньому по підприємству.
Користувач Костянтин Шевченко пише:
- Якщо припустити, що всі 468 людей в білу працюють, то середня зп на руки десь 25К грн на місяць. Значить, зарплатні податки по компанії за рік десь 70 млн.
З 57 млн грн (18%) база складає 317 млн грн, плюс ще зарплата з податками 212 млн ітого додана вартість для ПДВ півярда, з яких ПДВ 100 млн.
57 млн + 70 млн + 100 млн = 227 млн, а заплачено 278 млн. Десь 40 млн податків "гуляє" - імпортний пдв?
Олександр Соколовський:
- Konstantin Shevchenko, десь так, приблизно дуже сходиться! Але ще є військовий збір та інші податки, які невеликі в порівнянні з основними.
"Час Чернігівський" писав про таке: