Днями жителька села Кладківка (Куликівська громада) Наталія Пантєлєєва повідомила у місцеву газету "Поліська правда" неординарну новину, надіславши фото чудової знахідки. До неї приїжджав її двоюрідний брат, геолог за освітою, аби спробувати удачі у старовинних знахідках. І передчуття не підвело.
З допомогою металошукача йому вдалося натрапити на срібний хрестик, вкритий позолотою. Геолог відносить цю знахідку до Х-ХІІ століття, тобто, до часів домонгольського періоду.
Фігурний хрестик розміром 3х3 см, очевидно, належав дружині чи доньці Чернігівського князя. Особливістю його є те, що висота ширина сторін рівні. Вже пізніше, орієнтовно у XIV столітті горизонтальна сторона хреста стала виглядати коротшою. У ті часи князівські дружини носили хрестики на шкіряному шнурку, який, звичайно, не зберігся.
Ще однією знахідкою для любителів артефактів були 5 наконечників для скіфських списів, виготовлених із бронзи.
Колекцію знахідок поповнив срібний ґудзик, на якому витіснена цифра 46. Колекціонер старовини зробив припущення, що ґудзик – із військової форми вищого командного складу часів Олександра ІІІ.
Зацікавила і четвертинка мідної монети, схожої на бухарські динари. На чотири частини монети ділили для того, аби було чим покупцям віддавати решту.
Усі речі безцінні, адже вони є джерелом знань. Хоч вони і безмовні, але в руках фахівця знайдені речі можуть розповісти свої таємниці.
Джерело: "Поліська правда"ʼ
"Час Чернігівський" писав про таке: