Керівник об'єднання BYPOL Олександр Азаров повідомив, що російський літак А-50У в Мачулищах (цей військовий аеродром у Мінській області вже рік як у користуванні російських військових) атакували з повітря. Напад за допомогою дронів скоїли учасники спеціального партизанського плану «Перемога», вони зараз у безпеці.
До атаки на літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50У повітряно-космічних сил росії причетні білоруські партизани – учасники плану «Перемога». Про це опозиційному виданню «Белсат» повідомив керівник об'єднання BYPOL Олександр Азаров:
«Це були дрони. Учасники операції – білоруси, учасники плану «Перемога», вони зараз уже у безпеці за межами країни. Усі виїхали, хай зараз шукають вітру у полі».
Азаров повідомив, що операцію готували кілька місяців, і припустив, що нинішня влада в Мінську не назве цю атаку приводом для прямої участі білоруської армії у війні в Україні:
«Вони можуть сказати будь-що, але я не думаю, що зараз Лукашенку вигідно нападати на Україну. Справді, він може використати цю акцію, щоб звалити все на українців, але зараз у білорусі немає достатньої кількості російських військ для того, щоби з території білорусі можна було б здійснити новий напад на Україну».
Літак А-50У зазнав серйозних пошкоджень, і, за оцінками BYPOL, «точно вже нікуди не полетить».
Декілька вибухів пролунали на аеродромі в Мачулищах 26 лютого вранці. Були повідомлення і про третій вибух уночі.
Після події білоруські силовики влаштували на дорогах перевірки автомобілів, співробітники ДАІ заглядали у багажник, дивилися документи, іноді навіть мобільні телефони. У бік аеродрому рушили машини військовослужбовців, місцевого слідчого комітету, швидкої допомоги. У районі досі чергують силовики у бронежилетах та зі зброєю.
За даними Telegram-каналу «Мотолько Помоги», ОМОН у повному спорядженні почав ходити по квартирах, мають на меті, очевидно, обшуки. У силовиків нібито є якийсь «список».
BYPOL тим часом попереджає, що лукашенківські правоохоронці почали відслідковувати публікації та коментарі у соцмережах про подію у Мачулищах. Білорусів закликають бути обережними і не підставлятися.
Літаки дальнього радіолокаційного стеження та управління А-50 використовують для наведення на цілі, управління винищувачами, зокрема, для здійснення ракетних обстрілів, в тому числі й на північні регіони України. Саме з Мачулищ найчастіше відбуваються запуск російських військових винищувачів, через які в Україні вмикається тривога, адже потенційно можуть переносити гіперзвукові ракетні комплекси «Кинджал».
Білоруські та російські міністерства новини про атаку на літак поки що ніяк не коментували.
BYPOL - це ініціатива, створена колишніми міліціонерами, які не підтримують режим Лукашенка. Асоціація веде канали YouTube і Telegram, в яких публікує відео, пов'язані з силовиками білорусі. Ініціатива виступає проти політики Лукашенка, а також не визнає його легітимним президентом.
Нагадаємо, що в Мачулищах від вибухів отримав значні пошкодження літак ДРЛС А-50У вкс рф: пошкоджені передня та центральна частини літака, авіоніка та радіолокаційна антена. У даному випадку мова йде про ДРЛС А-50У з реєстраційним номером RF-50608 (бортовий номер «43 червоний», заводський номер 0093479377, серійний номер 60-05): пошкоджено передню та центральну частини літака, авіон радіолокаційна антена, інформує моніторингова група “Беларускі Гаюн”.
Цей борт прилетів до білорусі 3 січня 2023. Зробив 12 вильотів. До цього, попереднього разу, борт прилітав до білорусі 24 лютого 2022.
У повітряно-космічних силах росії є лише 9 таких літаків, причому удосконалених (з модифікацією «У») лише 6 одиниць. Тож, без перебільшень, кожен подібний борт - буквально на вагу золота.
Один такий літак потребує 19 осіб (5 льотного, 11 радіо- та 3 інженерно-технічного персоналу). Ціна подібного борту – $330 млн.
"Час Чернігівський" писав про загрозу з Білорусі:
- У білорусі у прикордонні поруч з Чернігівською областю можуть звести військові містечко та полігон
- Зябрівка знову стає прикордонним жахіттям. Але тепер і для білорусів: «Схоже, що там побільшало російських військових»
- Росіяни приховують своїх військових у білорусі від загального ока: у прикордонні вони квартирують у домівках гомельчан
- Скільки в білорусі танків і чи вистачить цього на нову кампанію на Північ?