«Просто дякую, що люди у нас є такі, що збудували нам такий будиночок», - каже Любов Грищенко, жителька Новоселівки.
«Слів нема! От уявіть: нічого немає і тут раптом у тебе все!», - каже Михайло Гунський, житель Новоселівки.
У Новоселівці біля Чернігова почав будувати модульне житло для постраждалих від війни родин благодійний фонд «До України з любов 'ю».
“На сьогодні два будинки приїхали, третій буквально в дорозі», - пояснює Володимир Грабина, староста Вознесенського округу Киселівської громади.
Два перших будиночки встановили для людей похилого віку. До вторгнення у обох родин були великі будинки на дві і на три сім 'ї, але згоріли в 2022 році.
Любов Грищенко отримала тоді поранення і пережила непоправне горе: загинув її син.
Любов Грищенко
Такі постраждалі родини, яким вкрай важко відбудуватися, і обирає для допомоги фонд «До України з Любов 'ю», каже його керівниця.
«Тут багато людей похилого віку, які не зможуть собі дати ради. Тому ось такі будинки – це дійсно швидке рішення проблеми», - каже
.
Тетяна Рябоволова
Нові будинки спорудили за тиждень, розповідає Михайло Гунський.
«Представник фонду приїхав, зібрав зібрання. Мене записали, і за тиждень зробили».
Михайло Гунський
Загалом Новоселівка – одне з найбільш зруйнованих російськими військами сіл на Чернігівщині. Тут було повністю знищено 152 будинки і пошкоджено 170.
«На нашій території працюють два фонди. Один фонд – це Open Door Ukraine, який зайшов у 2023 році й побудував 5 будинків. І фонд «До України з любовʼю», - розповів Володимир Грабина.
Фонд працює із 2022 року в кількох регіонах. Почали з рідної для засновників Харківщини.
«Ми вже поставили більше 400 будинків по Україні, ось такого типу», - каже Тетяна Рябоволова.
На Чернігівщині збудували більше 20 модульних будинків. Тепер прийшли з допомогою у Новоселівку. Фахівці фонду обирають у постраждалому селі групу родин» і надсилають відео презентації про ці сім 'ї до своїх партнерів у США, котрі шукають спонсорів.
«В Америці працює велика команда, яка проводить колосальну, неймовірну роботу по пошуку спонсорів – це важко», - каже директорка фонду.
Коли будинки вже встановлені, про це теж фонд звітує спонсорам. От і тепер провели сеанси відеозв'язку. А господарі змогли особисто подякувати благодійникам.
На один будинок кошти зібрала компанія MarketStar, а на інший – подружжя Брендон і Шарлін Нельсон. В обох випадках спонсори із Солт Лейк Сіті, штат Юта.
«Продовжуємо збирати, продовжуємо шукати спонсорів, сподіваємося, що буде виходити і далі», - каже Тетяна Рябоволова.
Будинки за американською технологією, але виготовлені і зібрані українським підприємством.
«Більша частина всього, що є в будинку, це українські виробники. За виключенням деякої техніки, яку просто не виробляють в Україні. Все інше українське. І це, насправді, дуже надихнуло і спонсорів, тому що ми кажемо, що ви підтримуєте економіку України. Будинки в нас є різного розміру, від маленьких на одну людину, будинків-студій, до будинків на чотири спальні. Будинок підключений до води, електрики, а опалення електричне. Газ в будинки такого типу не проводиться», - пояснює директорка фонду.
Щоб допомогти й іншим родинам у Новоселівці, фонд виставив інформацію для спонсорів щодо більш ніж 40 постраждалих родин.
«Кожну родину ми виставляємо на нашому сайті і очікуємо, що люди відгукнуться. Ми не просто сидимо і чекаємо, а постійно проводимо благодійні вечері. По Новоселівці дуже хочемо допомагати і далі. Тобто Чернігівська область в нас вже така рідненька стає», - каже Тетяна Рябоволова.
Джерело: Північна Брама
"Час Чернігівський" писав про таке: Кошти тим, хто відновив своє житло, втратив оселю в окупації. Основне з інтервʼю Олени Шуляк