20 березня виставлять на продаж Холминський спиртзавод, повідомляє Національна електронна біржа. Стартова ціна лоту без урахування ПДВ - 15,4 млн грн. Вартість складається з ціни у 13,14 млн грн. + борг 3,57 млн грн.
Обсяг реалізації продукції (робіт, послуг) за період 2020 – 9 міс. 2023: 218,6 млн грн.
Основна номенклатура продукції: спирт етиловий.
Кількість працівників (на 01.10.2023 р.): 98 осіб.
Що саме продається?
Площа земельної ділянки - 27 га, також в описі зазначається, що продається єдиний майновий комплекс з усім «гамузом» - пожежним депо, крохмальним цехом, майстернями, гаражем, складом, трьома зерноскладами, трансформаторною підстанцією, складом ПММ, 4 артезіанськими свердловинами, залізничними вагами і навіть недобудованим магазином. Усього перелік нараховує понад 100 опцій. Також спиртзавод виставляється на продаж з 16 одиницями транспорту. Є навіть власний КАМАЗ, повідомляє Prozorro Sale.
Одначе, на балансі підприємства є протирадіаційне укриття, яке не підлягає приватизації.
Також окремо зазначається, що покупець ДП "Холминський спиртовий завод" зобов’язаний від дати переходу права власності забезпечити:
- погашення протягом 6 місяців заборгованості ДП "Холминський спиртовий завод" із заробітної плати, перед бюджетом у розмірі, що складеться на дату переходу до покупця права власності;
- недопущення звільнення працівників ДП "Холминський спиртовий завод" з ініціативи покупця чи уповноваженого ним органу протягом шести місяців (за винятком вчинення працівником дій, за які передбачено звільнення на підставі пунктів 3, 4, 7, 8 частини першої статті 40 та статті 41 Кодексу законів про працю України).
Контекст
У жовтні 2023 детективи Територіального управління БЕБ у м. Києві спільно зі співробітниками УСБУ в Чернігівській області викрили державний спиртзавод на Чернігівщині, який підпільно виготовляв підакцизні товари. Було вилучено майже 100 тонн спирту, як писав «Час Чернігівський».
Будівля, де вироблявся фальсифікат, не мала дверей окрім невеликого вікна у стіні. Через нього відкривався доступ до прихованого приміщення, де зберігався контрафакт. Через це ж вікно подавався шланг, зʼєднаний з резервуарами, за допомогою якого бочки вантажівки наповнювалися спиртом.
Окрім того, на території заводу виявили заховані підземні резервуари та бочки з сировиною, яка ймовірно використовувалась для виготовлення спирту.
За версією слідства, службові особи держпідприємства купували за готівку у підконтрольних суб’єктів господарської діяльності сировину (кукурудза, присадки тощо), яку потім використовували для виробництва спирту на території заводу. Спиртовмісна продукція надалі транспортувалася до столиці.
Також на одному з блокпостів Чернігівщини була зупинена вантажівка, яка прямувала у бік Києва. У кузові автомобіля знаходилося 25 тонн незаконно виготовленого спирту.
Автомобіль був обладнаний, так званою, запобіжною кнопкою та складним механізмом, що змінює хімічний склад вмісту бочок.
Зокрема до кожної з 5-ти ємностей була підведена крапельниця, після натискання «запобіжної кнопки», в бочки мали б поступити хімічні речовини, які перетворили б їх вміст на омивач для скла.
Під час огляду автомобіля водій намагався натиснути запобіжну кнопку, однак правоохоронці встигли його зупинити.
"Час Чернігівський" писав про таке: