На Чернігівщині працюватиме спеціальна робоча група з економічного відновлення області. Про її створення повідомив на публічній сторінці у Фейсбуці начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус.
Напрацьовані механізми мають відповідати реальним потребам та можливостям підприємців. Тож до групи входитимуть представники малого та середнього бізнесу з різних галузей.
"Економічне відновлення області попри війну, що триває - завдання не з легких.
Але ми вже стартували.
Звертався до Кабміну щодо створення спеціальної економічної зони для областей, де були активні бойові дії. Днями про це з Першим віцепрем'єр-міністром України, Міністром економіки Юлією Свириденко говорили і народні депутати від Чернігівщини.
Сьогодні ж (ред.: 24 червня) підписав розпорядження "Про створення робочої групи з економічного відновлення області", - йдеться у дописі.
Раніше голова Чернігівської ОВА пропонував механізм спеціальної економічної зони для регіону.
"Руйнувань та пошкоджень зазнали понад 60 промислових підприємств. Майже стерті з лиця землі потужні промислові об’єкти: "Чернігівський автозавод", "Український кардан", "Чернігівський ковальський завод", "Пласт-Бокс Україна", "Спорттехніка", "Сівертекс", "ТАН", "Ютекс", "Верес", "Бірвіль".
Наразі відновили роботу близько 40-50% промислових підприємств, а частина підприємств, що релокувалися в безпечніші регіони, повертається. Втім, більшість бізнесу запрацювала далеко не на повну потужність", - заявляв Чаус.
Вкладати кошти у бізнес на Чернігівщині теж має бути вигідно. Звісно, враховуючи всю специфіку регіону, план економічної відбудови повинен бути індивідуальним. Саме тому ми пропонуємо розглянути можливість створення спеціальної економічної зони (СЕЗ) на територіях, що зазнали руйнувань і найбільше постраждали внаслідок воєнних дій.
Що таке СЕЗ:
- пільговий податковий режим, можливість реінвестувати податки у розвиток виробництва та створення прилеглої соціальної інфраструктури;
- часткова компенсація для бізнесу по зарплатах для новостворених робочих місць;
- часткова компенсація по витратах на підключення до мереж;
- компенсація по кредитних ставках (ставки на рівні країн Євросоюзу
Читати також: Зима близько: як Чернігівщина готується до найскладнішого опалювального сезону