— На нашій території ростуть розлогі берези, й одну з них облюбували сови. Ми їх не чули (адже ці птахи вдень не активні), але помічали сліди їхньої життєдіяльності, — розповідає директорка Ніжинського закладу дошкільної освіти No14 «Соколятко» Наталія Руденко. — Днями наша працівниця Марина Пересаденко неподалік від дерева помітила сірий клубочок, на який подумала, що то їжачок. Але, підійшовши ближче, роздивилась — совеня. Покликала мене. Пташеня сиділо спокійно, ніби чекало допомоги. Воно було таке миле — ну наше дитя! І таке безпорадне... Очевидно, то був його перший, на жаль, невдалий політ.
Нашим вихованцям ми дозволили підійти подивитися на маля, перед тим пояснивши: чіпати пташеня не можна, адже тоді мама не прийме його назад, «гладити» можна лише поглядом.
Ми з працівниками почали думати, як зарадити малечі. А до кого ж звернутися, як не до наших героїв-рятувальників? Я набрала заступникові командира Спеціального авіаційного загону Олександрові Нікшуну. Хоч він і перебував у відпустці, але за дві хвилини вже був у нас. Олександр Олексійович сам по собі добра, небайдужа людина. Роздивившись, що і як, зателефонував, і на поміч прийшли рятувальники. Один із них — Ігор — по драбині заліз на дерево і посадив совеня на міцну гілку.
У наступні дні ми спостерігали і впевнилися: все гаразд — совина родина вкупі. Радіємо, що дитинча вижило і повернулося до батьків. Усім колективом «Соколятка» дякуємо працівникам ДСНС за допомогу!
Джерело: ГАРТ, авторка Аліна КОВАЛЬОВА, Фото Наталії Руденко
ʼ"Час Чернігівський" писав про таке: Сім'я лебедів «прописалась» на ставку в Ічні