На даху Ніжинського міського пологового будинку встановлені сонячні панелі потужністю 80 кіловат.
Це захист долі малюків, тим паче, недоношених. Зі слів Валерія Якуби, генерального директора закладу, діти вагою менше 500 грамів мають перебувати на апаратах штучної вентиляції легень. Апарати повинні працювати безперебійно. Не залежати від проблем з електропостачанням.
Обладнання з акумуляторами, що накопичують електроенергію, повідомляє Чернігівське обласне управління охорони здоров’я. Вартість сонячної електростанції становить понад 4,3 мільйона гривень. Проєкт реалізований благодійним фондом Yellowblue Force Foundation та іншими організаціями за підтримки МОЗ.
Підрядником була компанія «Еко Вольт», зареєстрована в Ужгороді.
— Це перша ваша сонячна електростанція, встановлена на закладі охорони здоров’я? — подзвонила на Закарпаття.
— Перша на Чернігівщині, а так — ні, — відповів Юрій МАРКОВИЧ, керівник і співвласник ТОВ «Еко Вольт». — Зараз у нас на етапі реалізації, у співпраці з іноземним фондом, п’ять об’єктів. Монтуємо станцію в місті Городок Львівської області, у місті Березне Рівненської області і три об’єкти на Закарпатті. І далі буде. На Чернігівщині — п’ять об’єктів, переважно школи.
У Ніжині, зі слів Юрія Марковича, роботи тривали три тижні. Задоволені хорошою комунікацією з владою, з керівництвом пологового.
Щорічно в ніжинському пологовому будинку народжується 900 малюків, проводять понад дві тисячі операцій.
* * *
Ніжинський міський пологовий будинок — не перший заклад охорони здоров’я на Чернігівщині з сонячними панелями. Зокрема, у 2023 році в обласному Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф встановили 100 сонячних панелей за сприяння Фінляндії. Того ж року в Чернігівській обласній дитячій лікарні змонтували панелі за підтримки фонду «Енергетична дія для України». У 2024 році поставили сонячну станцію зі 108 панелей у Чернігівській обласній лікарні — допоміг фонд «Енергетичний закон України».
Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке: