Сміттєзавод у Чернігові залишився обіцянкою: тепер доводиться вивчати досвід Житомира

03 КВІТНЯ 2023, 13:14

1773

Керівники громад з Чернігівщини під час навчального візиту до Житомира зацікавились досвідом збору та утилізації твердого побутового сміття. Для Чернігівщини це питання актуальне не лише через те, що з 9 липня вступає в силу закон «Про управління відходами», але й тому, що в регіоні питання переробки сміття досі не зрушило з місця. Один із варіантів побудови заводу - створення спільного підприємства.

В Україні немає жодної громади, де б питання збору та утилізації твердого побутового сміття було б повністю вирішене, однак Житомир – на крок ближче до цього. Сміття звозять на переробний завод із Житомира та прилеглих громад. Там його сортують на органічні відходи, окремо відсортовується пластик та відходи, з яких формують тверде паливо RDF та метал. Лише 10% відходів захоронюють на полігоні твердих побутових відходів.

«Відтак на продаж йдуть міндобрива з органічних відходів, перероблений пластик – на PET-пляшку, паливо RDF використовують цементні заводи. Але в Житомирі розглядають можливість використовувати таке тверде паливо й для ТЕЦ», - розповідає консультант з бюджетних питань Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України Сергій Гаращук.

Відвідання заводу викликало жваву дискусію серед голів громад з Чернігівщини, адже в нашому регіоні питання переробки сміття досі не зрушило з місця.

«Ми в Житомирі побачили прогрес у тих питаннях, які в нашому регіоні накопичуються. Я вражений, що в Житомирі є сміттєпереробний завод такої потужності. Треба робити, ми теж готові. Адже, якщо не почнеш сьогодні, то завтра це вже буде вимога. Ми нікуди не дінемося від сміття, це європейські підходи. Але у нас щільність населення менша, ніж в Житомирській області і тут все треба прораховувати», - говорить голова Городнянської міської ради Андрій Богдан.

За словами Богдана, в Городнянській громаді два місяця працювала сортувальна лінія, але вона зупинилася, тому сміття виявилось замало і проект не окупився.

«Окремо громади це ніколи не реалізують, треба спільне підприємство», - висловився щодо заводу з переробки сміття керівник Городянської громади.

Як відомо, тема будівництва в Чернігові сміттєпереробного заводу не нова, її підіймають на кожних місцевих виборах, однак далі розмов і обіцянок справа не йде.

Приміром, побудова сміттєпереробного заводу була однієї із головних обіцянок вже колишнього мера Владислава Атрошенка. Яка втім так і залишилась обіцянкою, жодних кроків за 8 років мерства не було зроблено.

Разом із тим на сміттєвому полігоні поблизу Нового Білоуса з 2017 року працює компанія «Кліар Енерджі-Чернігів». Як пояснював начальник управління ЖКГ Чернігівської міськради Ярослав Куц, фірма проводить там роботи з дегазації. У 2017 році фірма уклала договір суборенди землі з КП «АТП-2528», яке обслуговує полігон, терміном на 10 років. За умовами договору, суборендна плата складає 58 гривень на рік.

За інформацією з вільного доступу відомо, що ТОВ «Кліар Енерджі» є однією з компаній, що працює на українському ринку «зеленої енергетики». У грудні 2021 року Національна комісія, що здійснює дердавне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг навіть винесла ТОВ «Кліар Енерджі-Чернігів» застереження щодо недопущення надалі недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та порушення Ліцензійних умов з виробництва електричної енергії.

"Час Чернігівський" писав про екологічні проблеми Чернігова:

Схожі новини

Відключення електроенергії на 22 листопада по Чернігівщині: чого чекати?

22 ЛИСТОПАДА 2024, 01:54

Вiдео

Секретар Чернігівської міської ради знову не зміг зібрати депутатів на сесію

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:53

Відстоював Батьківщину з 2014-го: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:41

Валентина Драгунова приїхала на похорон батька. І залишилась

21 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

ТОП-переглядів