Чернігівський нардеп виступив на захист московської церкви: ймовірно, через звʼязки із місцевим духовенством. Мова йде про Павла Халімона (Слуга народу). Про це із посиланням на депутатське звернення повідомляє Рух Чесно.
Загалом же 50 депутатів вимагають у голови Верховної Ради Руслана Стефанчука звернутися до Венеціанської комісії щодо висновку про урядовий законопроєкт № 8371, який пропонує заборонити московську “церкву” в Україні.
Підписантами цього звернення є переважна більшість членів раніше забороненої проросійської фракції “ОПЗЖ”. Майже половина підписантів — це нардепи “Слуги народу”, по одному представнику “Батьківщини” та групи ”За майбутнє”, а також позафракційні депутати
Примітно, що підписантами звернення стала низка одіозних нардепів: Юрій Бойко, Сергій Льовочкін, Максим Бужанський, Артем Дмитрук, Євген Шевченко, Георгій Мазурашу, той же Павло Халімон та інші. Більшість підписантів мають керівні посади як на рівні парламентських комітетів, так і на фракційному рівні.
Зазначимо, що відповідне звернення підтримав і нардеп від ВО "Батьківщина" Валерій Дубіль. Втім він не представляє партію влади, на відміну від "слуги" Халімона.
Павло Халімон відомий тим, що має за другого тестя представника Московського патріархату. Свого часу на молоду дружину Анастасію Котеленець тоді ще заступник голови фракції провладної партії «Слуга народу» 39-річний Павло Халімон оформив незадекларований і вельми коштовний будинок у Печерську(Київ), 30-річна прилучанка стала володаркою майна вартістю 10,3 млн грн.
Маєток розташований у знаковому місці поблизу Ботсаду імені Гришка і нині перебуває у ремонті. Влітку минулого року – так, того самого сумнозвісного 2022-го року – саме тут обзавівся домом 39-річний "слуга народу" Павло Халімон.
Власницею записана Котеленець Анастасія Миколаївна, ймовірно донька прилуцького протоієрєя УПЦ московського патріархату.
Покійний нардеп Антон Поляков у 2020 році роповідав про «продаж округів» під час парламентських виборів у 2019 року. Зокрема Антон Поляков стверджував, що Валерій Давиденко за сприяння Халімона отримав 1,5 млн доларів за те, щоб завадити перемогти Полякову у 206 окрузі. Крім того припускав, що за 208 та 210 округами партія «Слуга народу» висувала технічних кандидатів. Все це опубліковала газета "Весть".
Після цього Халімон подав до суду - вимагав спростувати звинувачення, а також вимагав від Полякова 1 млн гривень моральної шкоди та 55 тисяч гривень компенсації за понесені матеріальні збитки.
Зокрема, у тексті ухвали йдеться, що Павло Халімон після публікації звертався до лікарні через: «скарги на безсоння та роздратованість», «… зниження пам`яті, … та випадіння волосся». В якості доказів Павло Халімон надав суду копії медичної картки, сплачені квитанції та висновок трихолога, в якому йдеться: «причинами випадіння волосся є стрес та генетична схильність».
Тоді суд, попри звʼязки нардепа у судових колах, відмовив Павлу Халімону у задоволені усіх позовних вимог.
Інші історія стосується виборів вже місцевих - 2020 року. Тоді історія із фальсифікацією виборів, за свідченням депутатки міської ради Марини Семененко, знову повторилась.
Читати про це тут: Марина Семененко оприлюднила шокуючу інформацію про фальсифікацію виборів у Чернігові. Інтервʼю