Складний випадок у лікарні на Чернігівщині: 5 метрів кишок — і всі чорні

19 ТРАВНЯ 2023, 15:48

3742

Складний випадок у лікарні на Чернігівщині: 5 метрів кишок — і всі чорні

Ніжинська міська лікарня

— Живіт заболів — ідіть до сімейного лікаря або викликайте «швидку», не сидіть по кілька днів удома, — нагадує Олег Бойко, завідувач хірургічним відділенням Ніжинської міської лікарні імені Галицького, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, уздист, ендоскопіст.

— Був недавно випадок, — згадує Олег Григорович. — Надійшов пацієнт — нестарий, 71 рік — з тромбозом судин кишківника. Більше тижня сидів удома, терпів, родичі в лікарню не відвозили. Коли ми взяли його на операцію, то побачили тотальну гангрену кишківника.

Нічого не вдієш у такому випадку. Пересадку всього кишківника ніхто не зробить. Кишківник чорніє. Мертвіє. І його воскресити неможливо. Розвивається перитоніт (запалення), інтоксикація. Людина через деякий час уходить.

Гангрена розвивається стрімко. Але якби він приїхав першого, другого дня... Можливо б, це закінчилося частковою резекцією (видаленням) кишківника. І збереженням життя.

— Коли виникає тромбоз кишківника?

— При атеросклерозі судин, при порушенні ритму серця, при підвищеному згортанні крові, її згущенні. Коли серце погано перекачує кров, грубо кажучи, і коли є атеросклероз, тромби можуть утворитися в судинах ніг, голови, серця. І в судинах кишківника.

Вдається подолати цю хворобу, коли тромбоз виникає в обмеженій ділянці. Не в крупній судині, не у всьому кишківнику, а в окремому місці. Тоді можна пів метра, метр кишки прибрати — частину, яку омертвіла. З’єднати зі здоровою ділянкою. І потім лікувати причину, яка це спричинила. Нормалізувати серцевий ритм, впливати на атеросклероз.

Більше року тому був випадок. З району приїхала жінка 60 років. Звернулась вчасно. Живіт заболів, вона на другий день була вже в лікарні. Ми діагностували, проопе- рували. Видалили до метра тонкого кишківника. Поїхала жива-здорова.

— Як точно діагностувати недугу?

— Стовідсотково ставиться діагноз тромбоз, коли ми заходимо в живіт (тобто коли розрізаємо). Спочатку ставимо діагноз перитоніт або кишкова непрохідність. Коли ж заходимо в живіт, бачимо, що причиною непрохідності є тромбоз. Тромби закупорюють судини, кров не надходить. Кишка, яка омертвіла, — у ній немає руху, немає скорочення. А це призводить до кишкової непрохідності і, відповідно, до перитоніту.

Це не так часто зустрічається. Два-три випадки на рік — найчастіше в нашій лікарні. А то здебільшого оперуємо грижі, апендицити, холецистити, перфоративні виразки шлунка.

"Час Чернігівський" писав про важкі випадки у практиці лікарів:

Джерело: "Вісник Ч" віл 11 травня 2023 року, авторка Тамара Кравченко

Схожі новини

Фото

У Чернігівській ОВА передали нагороди родинам загиблих бійців

16 КВІТНЯ 2024, 17:31

Фото

100-літній бахмаччанин розповів про власні секрети довголіття

16 КВІТНЯ 2024, 17:18

Фото

Жінка із Сновщини збирає зморшки пригорщами

16 КВІТНЯ 2024, 15:50

У сусідній Сумщині - велика втрата: на фронті загинув міський голова Лебедина Олександр Бакликов

16 КВІТНЯ 2024, 14:44

Тренерка розказала, чому діти з Чернігова їздять плавати у Славутич

16 КВІТНЯ 2024, 13:31

Воїн з Чернігівщини отримав "Золотий Хрест". Про нагороду розказав майже через рік

16 КВІТНЯ 2024, 12:24

На прикордонні Чернігівщини людина живе у болоті

16 КВІТНЯ 2024, 11:21

ТОП-переглядів