Складний випадок у лікарні на Чернігівщині: 5 метрів кишок — і всі чорні

Тра 19, 15:48

3385

Складний випадок у лікарні на Чернігівщині: 5 метрів кишок — і всі чорні

Ніжинська міська лікарня

— Живіт заболів — ідіть до сімейного лікаря або викликайте «швидку», не сидіть по кілька днів удома, — нагадує Олег Бойко, завідувач хірургічним відділенням Ніжинської міської лікарні імені Галицького, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, уздист, ендоскопіст.

— Був недавно випадок, — згадує Олег Григорович. — Надійшов пацієнт — нестарий, 71 рік — з тромбозом судин кишківника. Більше тижня сидів удома, терпів, родичі в лікарню не відвозили. Коли ми взяли його на операцію, то побачили тотальну гангрену кишківника.

Нічого не вдієш у такому випадку. Пересадку всього кишківника ніхто не зробить. Кишківник чорніє. Мертвіє. І його воскресити неможливо. Розвивається перитоніт (запалення), інтоксикація. Людина через деякий час уходить.

Гангрена розвивається стрімко. Але якби він приїхав першого, другого дня... Можливо б, це закінчилося частковою резекцією (видаленням) кишківника. І збереженням життя.

— Коли виникає тромбоз кишківника?

— При атеросклерозі судин, при порушенні ритму серця, при підвищеному згортанні крові, її згущенні. Коли серце погано перекачує кров, грубо кажучи, і коли є атеросклероз, тромби можуть утворитися в судинах ніг, голови, серця. І в судинах кишківника.

Вдається подолати цю хворобу, коли тромбоз виникає в обмеженій ділянці. Не в крупній судині, не у всьому кишківнику, а в окремому місці. Тоді можна пів метра, метр кишки прибрати — частину, яку омертвіла. З’єднати зі здоровою ділянкою. І потім лікувати причину, яка це спричинила. Нормалізувати серцевий ритм, впливати на атеросклероз.

Більше року тому був випадок. З району приїхала жінка 60 років. Звернулась вчасно. Живіт заболів, вона на другий день була вже в лікарні. Ми діагностували, проопе- рували. Видалили до метра тонкого кишківника. Поїхала жива-здорова.

— Як точно діагностувати недугу?

— Стовідсотково ставиться діагноз тромбоз, коли ми заходимо в живіт (тобто коли розрізаємо). Спочатку ставимо діагноз перитоніт або кишкова непрохідність. Коли ж заходимо в живіт, бачимо, що причиною непрохідності є тромбоз. Тромби закупорюють судини, кров не надходить. Кишка, яка омертвіла, — у ній немає руху, немає скорочення. А це призводить до кишкової непрохідності і, відповідно, до перитоніту.

Це не так часто зустрічається. Два-три випадки на рік — найчастіше в нашій лікарні. А то здебільшого оперуємо грижі, апендицити, холецистити, перфоративні виразки шлунка.

"Час Чернігівський" писав про важкі випадки у практиці лікарів:

Джерело: "Вісник Ч" віл 11 травня 2023 року, авторка Тамара Кравченко

Схожі новини

Інтерв’ю

Експерт розповів про позиційну війну, завищені російські втрати, прикордонну війну на Чернігівщині

Лис 29, 20:22

Фото

Щоб без газу: підприємству, що випікало хліб під час оборони Чернігова, подарували нову піч

Лис 29, 17:51

У Менській громаді на засніженій дорозі маршрутка зіштовхнулася з легковиком. Восьмеро в лікарні

Лис 29, 16:07

Вiдео

Волонтери та ОВА передали чернігівським військовим спеціалізоване авто

Лис 29, 15:34

У громаді на Чернігівщині поховали бійця 1-ї танкової: загинув на Донеччині

Лис 29, 14:29

Пропагандист, який рік тому вихваляв дії російських окупантів під Черніговом, опинився у ямі в ОРДЛО

Лис 29, 13:22

Батько-одинак та мати-одиначка зійшлися і виховують 16 дітей. Читайте у "Віснику" 30 листопада

Лис 29, 11:39

ТОП-переглядів